říjen 2018

Výstava hub ve škole

Letos jsme využili krásného počasí babího léta a hlavně toho, že houby rostly. Požádali jsme žáky a jejich rodiče, zda by nepřinesli na malou školní výstavu hub jakékoliv zajímavé houby, které naleznou při svých vycházkách. Nešlo o to mít co nejvíce druhů hub. Ale spíše přinést základní druhy jedlých, nejedlých a jedovatých hub. Naučit se je poznávat, rozeznávat a poukázat na možnou záměnu některých jedlých hub s jedovatými houbami. Ve škole se sešly hezké exempláře. S dětmi jsme všechny opatřili cedulkami s názvy a důležitými údaji. Houby jsme také modelovali, kreslili, zpívali jsme písničky o houbách, říkali básničky. A nejen to. Také jsme si neustále opakovali, že je žádoucí sbírat jen ty houby, které bezpečně známe, a co dělat, pokud někdo omylem zamění jedlou houbu za jedovatou a způsobí si zdravotní problémy. Celý týden od 25. do 29. září se nesl hlavně v první a druhé třídě v duchu hub.

Některé maminky poslaly do školy krásné košíčky, ve kterých houbičky naaranžovaly do mechu. Bylo to nádherné a my těmto maminkám děkujeme a všem ostatním rodičům a dětem také. Moc si vážíme zájmu rodičů o dění ve škole.

Mgr. Blanka Forejtová