leden 2018

Zvířecí mazlíčci ve škole

První mazlíček, kterého jsme ve třídě 22. listopadu uviděli, byla užovka Žofka a agamy Laura a Emily. Přinesl je Lukáš se svou maminkou, zvířátka byla schovaná v krabici. Nejvíc nás zaujalo, že užovka i agamy svlékají kůži.

Další mazlíček byl křeček Pepa, přinesl si ho Štěpán se svým tatínkem. Pepa byl malý a roztomilý.

Se Sárinkou a jejím tatínkem přišel do školy i potkan Laura. Byla hravá a všem lezla za krk. A když lezla po mně, tak mě počůrala.

Následující den jsme viděli dalšího křečka. Byl to Ádi, ale byla to jiná rasa než Štěpánův. Byl velmi čiperný a běhal v kolečku.

Potom školu navštívil i velmi neobvyklý mazlíček, a to šnek. Přinesl ho Marek se svou maminkou. Marek nám ukazoval, jak se šnek živí, a vzal na ukázku i ulitu z jiného šneka.

Toto téma na třídní projekt se mi moc líbilo.

Eva Beránková, žákyně 5. třídy

Někteří žáci neměli možnost předvést svého mazlíčka ve škole, a proto si o něm připravili prezentaci s fotografiemi nebo s ukázkou pomůcek, které používají při péči o svá zvířátka.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem rodičům, kteří měli čas a spolu s dětmi se zúčastnili našeho třídního projektu.

Mgr. Dagmar Lorencová, třídní učitelka