únor 2018

Poděkování za poutavé a poučné vypravování

Rádi bychom touto cestou poděkovali pánům Miroslavu Holasovi a Lukáši Křivanovi, lesním pedagogům Vojenských lesů a statků ČR, divize Karlovy Vary za velmi pěknou přednášku na téma Naši ptáci na krmítkách v zimním období, která se uskutečnila 9. ledna.

Přednáška se nám velmi líbila. Byla opravdu zajímavá a pro nás moc přínosná. Vaše vypravování bylo doplněno hezkými videi a drobnými soutěžemi. Dozvěděli jsme se, jak a čím máme ptáčky krmit, kam máme umístit krmítka, aby ptáčkové byli v bezpečí. Naučili jsme se poznávat ptáčky, kteří zalétají ke krmítkům nejčastěji. Podle návodu jsme si druhý den vyrobili směs z tuku a semínek, tou jsme obalili šišky a ty rozvěsili v okolí školy. Na rozloučenou jsme od Vás dostali krásná krmítka, která jsme umístili u školy a sypeme do nich ptáčkům slunečnici. Ještě jednou moc děkujeme, líbilo se nám, jak jste nám povídali. Doufáme, že za námi zase přijdete se zajímavým vypravováním.

Žáci a žákyně 1. – 3. třídy Masarykovy ZŠ v Lubenci.