říjen 2018

Přehazovaná nás baví

Přehazovaná je průpravná hra pro volejbal a z toho důvodu je tady mnoho podobností. Dalo by se říci, že se „nepinká“, ale přehazuje a pravidla jsou stejná jako u volejbalu (počítání, střídání, změny postavení, hráči přední a zadní řady atd.). Tato hra je každoročně zařazena AŠSK pro žákyně 6. a 7. tříd. I naše škola se pravidelně setkává s týmy ostatních škol, aby si děvčata mohla vyzkoušet své dovednosti a zkušenosti ze hry.

V letošním školním roce jsme zažili pro nás zatím největší úspěch – 1. místo v oblastním kole regionu Podbořanska. Tímto se nám otevřela „cesta“ do Loun, kde se konalo okresní kolo za účasti 5 sportovních týmů škol ze Žatce a Loun. Velmi oceňuji sportovní nadšení a sílu dívek celého osmičlenného týmu Masarykovy základní školy Lubenec, které neváhaly a jely zabojovat. A to se jim vyplatilo. Získaly krásné 3. místo, přivezly diplom, pohár a rozzářené oči z povedené hry.

Poděkování patří i starším žákyním z 8. a 9. třídy, které vzaly mladší spolužačky mezi sebe a pomohly natrénovat taktiku a strategii hry.

Jako učitelka k tomu mohu pouze dodat, že mám velkou radost, když vidím chuť, elán, zdravé soutěžení a hlavně prima partu.

Mgr. Floriánová Věra