duben 2018

Velikonoce se školní družinou

28. března v odpoledních hodinách se v naší škole již po třetí uskutečnilo společné velikonoční tvoření dětí, rodičů a vychovatelek, které připravily zdobení velikonočního vajíčka.

Velké polystyrenové vajíčko si nejdříve omotaly děti s pomocí rodičů bavlněnými nebo jutovými provázky, které byly připraveny v odstínech bílé, krémové a hnědé. Tyto barvy si všichni mohli různě kombinovat dle své fantazie. Na omotané vajíčko si dle svého výběru nalepili stuhu s krajkou nebo jen krajku. Vajíčko si dozdobili větší krajkovou květinou a vysekaným motýlkem. Na závěr si nazdobené vajíčko připevnili na kulatý karton a ozdobili peříčky.

Během tvoření panovala radost, pohoda a přátelská atmosféra. Velikonoční vajíčko si společně s rodiči vyrobilo 13 dětí a 1 dospělá osoba. Odnesli si domů nejen krásnou velikonoční dekoraci na stůl, ale i příjemný pocit z dobře stráveného odpoledne.

Na zelený čtvrtek - velikonoční prázdninový den - si paní vychovatelky připravily výlet do Aquasvěta v Chomutově, kde si děti od první do šesté třídy pod vedením vychovatelek mohly užívat vodních atrakcí – velké skluzavky, dva tobogány, lanové prolézačky, divokou řeku. Některé děti si chvilku poseděly ve vířivce, jiné dokázaly najít odvahu, překonat strach a svést se na již zmíněném tobogánu na nafukovacích kruzích. Někteří se prostě jen učili s paní vychovatelkou plavat. Než jsme se nadáli, byl čas opustit prostory bazénu. Tři hodiny utekly opravdu jako voda a nikomu se domů nechtělo. Trávit volný čas pohybovými aktivitami je přeci to nejlepší, zvlášť když je to ve vodě!

Za organizační tým Pavla Brabcová