květen 2018

KOPROVKA, HORKÉ MALINY A BRAMBORAČKA

Od místního kola mezinárodní soutěže YPEF uběhly necelé dva měsíce. V tomto kole získalo družstvo z naší Masarykovy ZŠ v Lubenci 1. místo.

Soutěž YPEF je zaměřena na oblast lesnictví, myslivosti a vlastně celého lesa jako takového.

Jako vítězové jsme tedy postoupili do kola REGIONÁLNÍHO - Ústecký, Karlovarský a Plzeňský kraj. Soutěž se konala na Střední lesnické škole ve Žluticích. V naší mladší kategorii se utkalo osm družstev.

Nejprve proběhl celkem náročný teoretický test, poté následovala vůbec ne jednoduchá ,,Poznávačka“. Pojmenovat bylo nutné byliny, škůdce, dřeviny, větévky, srst atd..

,,Pojďte, děti, na oběd, máme koprovou omáčku!“ zavolala na nás paní profesorka v krásné myslivecké kamizole. Omáčka byla moc dobrá, ale já chtěla těm ,,mým“ šikulům ještě něčím jiným udělat radost. Odběhli jsme si tedy do centra Žlutic na horké maliny se zmrzlinou a šlehačkou. J

A bramboračka? Tu jsme pochopitelně nejedli..

Získali jsme ale bramborové ČTVRTÉ MÍSTO. To třetí nám uteklo o 1,5 bodu. To první o 3,5 bodu ze čtyřiceti možných. Páté místo mělo o 9 bodů méně než my.

No ano, bramboračka je bramboračka, ale i tak nás potěšila. Nejen proto, že se před námi uklonila pořadatelka regionální soutěže pí ředitelka Ing. Bc. Radka Stolariková, Ph.D. a prohlásila, že obdivuje naše žáky za to, že se umístili tak dobře, i když se soutěže zúčastnili poprvé.

O kom to ale mluvila? Jsou to žáci sedmého ročníku Masarykovy základní školy v Lubenci:

ANNA CALTOVÁ, SIMONA ZATLOUKALOVÁ, VOJTĚCH HLADÍK

Aničko, Simonko, Vojto… Já smekám také, moc jsem na Vás hrdá a převelice Vás chválím za výtečnou reprezentaci naší školy. Tak za rok?

Vlasta Dolíhalová