Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

květen 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
esfjpg.jpg

Vyhledávání

AKTUÁLNĚ

MASARYKOVA ZÁKLADNÍ ŠKOLA LUBENEC

 

Stránky jsou aktualizovány 1 x za měsíc.

Plánované aktivity najdete zde.                 Nabízíme výuku jazyků pro veřejnost. Nové kurzy. Informace zde.

Důležité informace najdete zde.                Doprava do školy více zde.

Přehled sešitů pro I. stupeň a pro II. stupeň.

Připravuje se nová verze webových stránek školy.

 

 
 

ZÁPIS 2017

zapis2017

 
 

PRÁZDNINOVÉ KOUPÁNÍ V CHOMUTOVĚ

První den podzimních prázdnin jsme tradičně zahájili výletem do chomutovského bazénu, kde na nás čekala spousta vodních atrakcí. Pro velký počet zájemců jsme se vypravili dvěma autobusy, které nás zavezly až před areál bazénu. Po převlečení jsme vyrazili do vody, kde nás uvítala divoká řeka, skluzavky, tobogány nebo také vířivka, kterou si oblíbili především neplavci, protože dosáhli na dno. Starší děti se vyřádily na tobogánu a mladší děti bavila skluzavka a také divoká řeka.

Celý článek...

 
 

tn00002SÁHNI ČARODĚJNICI NA NOS

to byla první zkouška odvahy, kterou měli účastníci halloweenské dobrodružné výpravy v Lubenci splnit. Sešli se před mateřskou školou v maskách čarodějnic, strašidel, kostlivců, upírů a duchů, aby se vypravili od úkolu k úkolu, od stanoviště ke stanovišti hlubokým lesem a užili si strašidelnou výpravu. Na cestu jim svítily svíčky ve skleněných lucerničkách a také vlastní lampiony. Na jednotlivých stanovištích pak uplatnili své dovednosti a odvahu, když například lovili v pytli gumové hady, nebo  se trefovali do svítících strašidel. Odměnou jim byly sladkosti, které si sbírali do papírového pytlíčku s duchem, a v závěru šerpování  a topinka na ohni, který zajistili místní hasiči (za což jim opět děkujeme). Halloweenskou stezku pro lubenecké děti připravily učitelky z Mateřské školy a Masarykovy základní školy v Lubenci.

Jana Michalcová

 
 

tn00002OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ

Žáci lubenecké základní školy se již potřetí zapojili do třetího ročníku soutěže Olympijský víceboj. Olympijský víceboj je nový projekt Českého olympijského výboru, který je zaměřen na podporu sportu a zdravého životního stylu dětí a mládeže. Jeho hlavním úkolem je rozpohybování dětí 1. a 2. stupně základních škol po celé republice. Cílem není dosahovat co nejlepších výkonů, ale probudit v dětech radost z pohybu, chuť sportovat, radovat se nad vlastními úspěchy a hlavně zlepšeními. Úkolem učitelů je v průběhu běžných vyučovacích hodin školní tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků do šesti měřitelných pohybových aktivit. Vedeni tímto jasně daným cílem jsme se i my zapojili do této celostátní aktivity. S jasným cílem. Rádi bychom v dětech probudili lásku  ke sportu a dali jim možnost vyniknout v různých pohybových dovednostech.

 

Celý článek...

 
 

tn00003SLUNCE PROZÁŘILO SVÁTEK STROMŮ

Světový Den stromů jsme s žáky naší školy v Lubenci oslavili tradičně vycházkami do přírody. Ačkoliv nám říjnové dny ukazovaly spíš nevlídnou tvář podzimu, na Den stromů slunce prozářilo zlatavé hlavy buků, zářivé pochodně topolů, barevné koruny dubů a lip a dalších krásných stromů. (v České republice připadá Den stromů na 20. října, datum v různých zemích, a k svátku se jich celosvětově hlásí 40, se liší podle klimatických podmínek všech těchto zemí.)

Celý článek...

 
 

„PÁŤÁCI V PRAZE ANEB POZNÁVACÍ MARATON PAMĚTIHODNOSTÍ“

Již náš nejznámější učitel Jan Amos Komenský upozorňoval na důležitost spojit učení s prožitkem. A proto si v pátek 14. 10. naši páťáci zajeli vyhledávat a zjišťovat zajímavé informace o našem hlavním městě přímo do matičky Prahy.

 

Celý článek...

 
 

PLAVECKÝ VÝCVIK  VE ŠKOLNÍM ROCE 2016 / 2017

Dne 12. 10. 2016 zahájilo 21 třeťáků a 24 čtvrťáků  Masarykovy ZŠ v Lubenci svůj plavecký výcvik.

Plavecký výcvik je součástí vyučování, časová dotace činí 20 vyučovacích hodin a probíhá ve Žluticích.

Celý článek...

 
 

tn00001PŘESPOLNÍ BĚH

Rádi bychom se s vámi podělili o úspěchy našich žáků. Dne 26.9. 2016 se v Krásném Dvoře konalo oblastní kolo v přespolním běhu, ve kterém byli úspěšní naši chlapci z 8. a 9. třídy. Z prvního místa postoupili do okresního kola, které se konalo 6.10. 2016 v zámeckém parku v Krásném Dvoře. I přes velkou nepřízeň počasí, kdy celý den pršelo,chlapci zabojovali a vyhráli opět první místo. Postupují do krajského kola, které se bude konat v Ústí nad Labem. Gratulujeme a přejeme jim mnoho úspěchů v kraji.

Za základní školu v Lubenci Bc. Lorencová Veronika