Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

srpen 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Návštěva Prahy

Dne 31. října 2018 jsme my, žáci V. třídy lubenecké Masarykovy ZŠ, jeli na vlastivědnou exkurzi do Prahy. Naším cílem bylo zhlédnutí hlavních historických památek, o kterých jsme se učili ve škole v předmětu člověk a jeho svět.

Do Prahy a zpět jsme se dopravili autobusem, ale po Praze jsme šlapali pěkně po svých pěšky. V ten jsme nachodili 12 kilometrů a 600 metrů. A viděli jsme vše, co jsme si naplánovali.

Začínali jsme u Prašné brány. Prošli jsme přes Staroměstské náměstí a Karlův most, Starými zámeckými schody jsme vystoupali až na Pražský hrad, který je mimochodem největší starobylý hrad na světě. Věděli jste to? My měli možnost to pocítit na vlastní nohy. Na Hradě jsme se byli podívat i v Chrámu sv. Víta. Prošli jsme všechna nádvoří Hradu a potkali jsme hradní stráž, která právě pochodovala k hlavní bráně. Pak jsme sešli Nerudovou ulicí zpět ke Karlovu mostu, prohlédli si Čertovku a Kampou kolem Vltavy přes most Legií, Národní třídu, Václavské náměstí a Příkopy se vraceli k autobusu.

Samozřejmě jsme také nakupovali. Nejčastěji pochoutku staročeský trdelník a dárečky pro rodiče na Havelském tržišti.

Počasí nám přálo, slunce svítilo a my viděli vše, co jsme si přáli vidět. Orloj, Karlův most, Vltavu, Pražský hrad, Staré zámecké schody, Chrám sv. Víta, Čertovku, Kampu, Střelecký ostrov, Národní divadlo, Petřín, Václavské náměstí i žižkovský vysílač.

Byl to prostě hezký den, na který budeme dlouho vzpomínat.