Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

červenec 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Adventní Praha

Vánoce, nejkrásnější období v roce. Děti se těší na rozsvícená světýlka v oknech, na zapálené adventní svíčky, na cukroví a nejvíce na stromeček a dárečky, které pod ním najdou. Pro rodiče je období před Vánoci ve znamení úklidu, nakupování, pečení cukroví. Předvánoční atmosféru se snažily umocnit a trochu uvolnit shon paní vychovatelky z Masarykovy základní školy Lubenec. Připravily jednodenní výlet s plavbou lodí pro děti a rodiče pod názvem Adventní Praha. Akce se zúčastnilo 30 dětí bez rodičů, o které se staraly paní vychovatelky a učitelky, a 34 dětí s 27 rodiči. Celkem nás bylo 98 – tedy dva autobusy.

Jak už sám název akce napovídá, navštívili jsme Prahu, do které jsme dorazili chvíli po poledni. Náš první cíl byl nejdříve oběd, aby děti měly něco teplého k jídlu, a pak společný přesun na Staroměstské náměstí, kde se každoročně pořádají vánoční trhy. Děti byly natěšené na velký vánoční strom. Ten si s rozzářenýma očima prohlížely a obdivovaly obrovské vánoční ozdoby. Na náměstí jsme si též prohlédli Betlém, podívali jsme se na práci kováře, prohlédli stánky, kde děti, které byly bez rodičů, koupily dárky pro maminky a tatínky. Rodiče se svými dětmi si mohli udělat svůj program nebo se připojit ke skupinám vychovatelek a učitelek s dětmi.

V 15 hodin jsme se úplně všichni přesunuli společně na Karlův most, kde si pořídili společné foto a odkud jsme pozorovali krásy našeho hlavního města a parníky na řece Vltavě. Pomalu, ale jistě se blížil čas, na který se děti asi těšily nejvíce – na adventní plavbu parníkem.

Krásnými uličkami a po pobřeží řeky Vltavy vedla naše další cesta, a to k přístavišti č. 14, kde jsme se nalodili na parník jménem Čechie. Úderem 17 hodiny se parník odrazil od břehu a my se vydali na krásnou plavbu osvícenou Prahou, s teplým čajem nebo čokoládou a cukrovím.

Po hodinové plavbě, jež uběhla velice rychle, vedly naše kroky na Florenc, kde na nás čekaly autobusy pana Stropnického, kterému tímto moc děkujeme, a bezpečně nás odvezly domů do Lubence.

Za organizační tým Pavla Brabcová