Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

září 2019
Po Út St Čt So Ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Pololetní prázdniny v Krušných horách

V dnešní době si děti zimu užívají spíše doma v teple převážně na sociálních sítích. Proto se letos o pololetních prázdninách školní družina vypravila na zimní radovánky do hor. Konkrétně do ski areálu Novako na Božím Daru. Tam na 27 dětí z 1. až 5. třídy čekal zážitek hlavně v podobě snowtubingu  (jízda na duších v ledovém toboganu). Kromě této atrakce jsme měli v plánu také obyčejné bobování, kterého si děti v našem kraji moc neužijí.

Už cestou autobusem v Jáchymově děti reagovaly na nádherně zasněžené domy, přírodu a obrovské závěje. Malebný Boží Dar na nás působil pohádkově,   městečko bylo celé zasněžené s úžasnými rampouchy snad na každém stavení.

Na parkovišti v autobuse se děti nasvačily, převlékly do kombinéz a vyrazily vstříc zážitkům.

Snowtubing je skvělá zábava pro děti i dospělé. Vlek vás vytáhne v duši nahoru a odtud se sami spustíte tobogánem dolů. Starší děti se ihned chopily duše a už stály ve frontě na vlek. Ostatní mladší děti jen chvíli zaváhaly. Všichni byli z této atrakce nadšeni.

Bohužel bobování si děti moc neužily, kopec k tomu určený byl příliš mírný na to, aby se řádně tímto způsobem vydováděly. Přestože byl sníh přemrzlý, podnikaly různé hrátky ve sněhu. 

Cestou na parkoviště jsme potkali maskota Maxipsa Fíka. Děti pobavil svým vtipným povídáním a ochotně pózoval při focení.

Děti se vracely domů spokojené s tím, že přesvědčí své rodiče o skvělém rodinném výletu za snowtubingem.