Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

srpen 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Jarní prázdniny v Abertamech

Jarní prázdniny – pro mnohé lenošení u televize nebo u počítače. Pro některé žáky naší školy to byly dny plné pohybu a zimních radovánek na horách. Tak jako loni i letos vychovatelky ze školní družiny připravily pro děti pobytovou akci na horách zaměřenou na zimní sportování, především na lyžování a bobování. Letošní, již pátý pobyt, byl výjimečný svou sněhovou nadílkou. Nejen na sjezdovce byl dostatek sněhu, ale i masivní bariéry odhrnutého sněhu u silnic a domů byly pro mnohé děti nezapomenutelným zážitkem, protože mnohé z nich tolik sněhu viděly po dlouhé době, ne-li poprvé.

                Na lyžování se těšili nejen žáci, ale i pedagogičtí pracovníci. Od 9:30 do 14 hodin jsme trávili každý den na sjezdovkách ski areálu Plešivec, na který nás vozil z Abertam skibus. I když byly prázdniny, žáci -  začínající lyžaři - se rádi učili základy sjezdového lyžování. Dali do výcviku všechny své síly, a po prvním dni učení na malé sjezdovce s pohyblivým chodníkem si druhý den mohli zkusit své základy na větší  - modré sjezdovce se sedačkovou lanovkou. To bylo už o něco těžší, ale přesto to zvládali na výbornou a pilně se učili obloučky, které neustále zdokonalovali.

                Pokročilí lyžaři začali své lyžování na modré sjezdovce, kde se nejdříve rozjezdili, a poté si postupně zvyšovali náročnost sjezdovek. Vyzkoušeli si sjet i nejobtížnější červenou sjezdovku Hanu, na které se již vytvořily muldy. Každým sjetím sjezdovky zlepšovali styl jízdy a smýkaný oblouk a ti nejzdatnější se soustředili na průpravná cvičení carvingového oblouku a později na samotný carving.

                Asi si kladete otázku, co jsme dělali odpoledne. Samozřejmě jsme využili výborných sněhových podmínek a chodili bobovat na místní kopce, nebo jsme jen tak brouzdali sněhem a dováděli. Nezapomněli jsme si také projít obec, abychom věděli, jak vypadá místo, kde jsme strávili tak krásné dny.

                Počasí nám přálo, slunečno a modré nebe každý den. Jen ty teploty byly poněkud vyšší, než bychom si přáli. Při 7° C sníh tál a odpoledne již byl hodně mokrý a těžký, to bylo pro naše lyžaře náročné. Ale ani teplo, ani únava a náročnost nevzaly našim svěřencům radost a úsměv.

                Závěrem bychom velice rádi poděkovali ski areálu Plešivec za převoz skibusem na sjezdovku a za vstřícný a ochotný přístup.

Brabcová Pavla