Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

únor 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
esfjpg.jpg

Vyhledávání

LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ MASARYKOVY ZÁKLADNÍ ŠKOLY LUBENEC

  1. 3. 2019 – 15. 3. 2019

Lyžařská sezóna se pomalu chýlila ke konci, jaro už klepalo na dveře a žáci a pedagogičtí pracovníci naší základní školy se vydali na lyžařský výcvikový kurz do Loučné pod Klínovcem. Již po několikáté jsme byli ubytováni v našem oblíbeném penzionu Lenka, kde se vždy o nás velice dobře starají. V neděli 10. 3. 2019 jsme se všichni sešli u základní školy a po naložení potřebných věcí a rozloučení se s rodiči vyrazili vstříc společným zážitkům v krásné oblasti Krušných hor.

Začátek nebyl moc veselý, cestou nás doprovázel déšť a silný vítr, všichni měli obavy, zda nám pobyt proprší a sníh bude mokrý, těžký a bude ubývat, nebo jestli se počasí umoudří a zima nám ukáže krásy zasněžených sjezdovek s čerstvě napadaným sněhem.

V pondělí ráno vše vypuklo, v brzkých ranních hodinách se déšť změnil ve sněhové vločky a napadlo cca 15 cm nové sněhové pokrývky. Ski busem jsme vyrazili do nedalekého ski areálu Klínovec. Ve Sportcentru na nás již čekali, zapůjčili žákům lyže, boty, helmy a společně jsme se přesunuli na malou sjezdovku Pod Zámečkem, kde vše začalo. Pro některé žáky to bylo první seznámení s lyžemi, ale ostřílení lyžaři jim rádi pomohli.

Výcvikový kurz se rozdělil na dvě skupiny. První skupina byli pokročilí lyžaři. Úplní začátečníci tvořili skupinu druhou. O obě skupiny se starali pedagogičtí pracovníci - instruktoři lyžování. Tento den byl ve znamení seznamování se s lyžařským náčiním a terénem. Odpoledne se pokročilí lyžaři pod vedením pana učitele vydali i na jiné modré sjezdovky v areálu, kde se snažili odstraňovat chybičky.

Další dny se začínající lyžaři postupně učili základním lyžařským dovednostem, které jsme ke konci týdne více a více zdokonalovali. Pokročilí lyžaři podstoupili průpravná cvičení carvingového oblouku. Můžu potěšeně napsat, že na konci kurzu všechny lyžující děti zvládly obloučky a někteří pokročilí lyžaři i carving. Všechny děti se naučily lyžařským základům, které mohou využít při dalších návštěvách hor.

Celý lyžařský kurz se nesl v duchu získání základních lyžařských dovedností, ale i upevňování kamarádských vztahů, společenských her a také legrace. Na konci se i počasí umoudřilo, zima nám ukázala, že má ještě sílu a nadělila nám během týdne ještě pár sněhových přeháněk. Plnými doušky jsme si proto mohli užívat lyžování na prašanu.                                                               

                                                           Za pedagogický tým Brabcová Pavla