červenec 2019

NÁVŠTĚVA V PRVNÍ TŘÍDĚ

Na středu 10. dubna 2019 se všichni prvňáčci moc těšili. Čekala je milá návštěva -předškoláci. Jejich kamarádi a bývalí spolužáci z mateřské školy si přišli prohlédnout svou budoucí třídu, seznámit se s prostředím školy a trochu se tak připravit na svůj významný den – blížící se zápis do první třídy.

Předškoláci byli určitě zvědaví, jak to v opravdové škole vypadá, jak se sedí ve školních lavicích a co už se jejich starší kamarádi v první třídě naučili.

My jsme je u nás přivítali veselou písničkou o geometrických tvarech a ukázali jim, co všechno ve škole děláme, a také jsme si je chtěli trošku vyzkoušet. Děti na nakreslených ručníčcích poznávaly písmenka, ke slovům, které jim školáci přečetli, vyhledávaly obrázky a musíme říct, že všechny byly moc šikovné.

A že se ve škole nejen učíme, ale také cvičíme, soutěžíme, malujeme, zpíváme a tvoříme, o tom se hned záhy všichni předškoláčci sami přesvědčili. Společně s prvňáčky si vyzkoušeli hodinu pracovních činností a z barevných papírů vyráběli jarní obrázek veselé pampelišky.

Byli jsme se také společně podívat ve školní tělocvičně, kam nás přilákaly zvuky bubínků. Právě tam totiž probíhala hodina hudební výchovy žáků 8. třídy, kteří to už opravdu dobře umí.

Prvňáci a předškoláci si společné chvíle pěkně užili a s dobrou náladou se rozloučili.

Tak, milí předškoláci, ať vám to nadšení vydrží co nejdéle  a ve škole máte jen samé úspěchy.