Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

VELIKONOČNÍ SKÁKÁNÍ V PLZNI

I letos jako každý rok si v době velikonočních prázdnin připravila školní družina pro děti krásný výlet, a to návštěvu jump arény v Plzni. O vyskákání „školních starostí“ byl velký zájem, a tak jsme se rozhodli objednat velký autobus, který jsme nakonec zaplnili až do posledního místečka.            

Ve čtvrtek ráno naše velká skupina 46 dětí a 4 vychovatelek vyrazila směr Plzeň.         V Plzni jsme se šli nejdříve podívat na náměstí, kde tou dobou probíhaly velikonoční trhy. A aby se celý náš výlet perfektně vydařil, tak jsme si hned na začátku šli sáhnout na hlavičku anděla, tvz. ošahánka, který podle pověsti přináší všem, kdo si sáhnou na jeho hlavičku, štěstí. Pak jsme již vyrazili na trhy. Zde si mohly děti vyzkoušet uplést pomlázku, podívat se, jak se malují tradiční kraslice, nebo třeba na práci kováře. Posilněni nějakou tou dobrotou, například cukrovou vatou nebo trdelníkem, jsme vyrazili na autobus, který nás dovezl k tolik očekávané jump aréně.                                                                                                                                                

 

V obrovské hale plné trampolín, lezeckých stěn a doskokových jam vyplněných molitanem jsme si zakoupili protiskluzové ponožky a poslechli si proškolení pro bezpečné skákání od jump instruktorek. A pak již nic nebránilo tomu, aby všechny děti začaly skákat a užívat si všech možných a nemožných atrakcí v hale. Hodinka, na kterou jsme měli zarezervovanou celou halu, utekla jako voda a byl čas k odchodu. Ale nebyl důvod k smutku, protože na nás ještě čekalo občerstvení v „Mekáči J “. I přesto, že nás bylo celkem padesát, obsluha všech dětí proběhla rychle a hladce. Malým dětem pomohly paní učitelky, větší a ostřílenější vše zvládli sami. Vyskákáni a s nacpanými bříšky jsme v půl třetí nastoupili do autobusu a vyrazili domů. Zpáteční cesta nám rychle utekla a po čtvrté hodině si již rodiče přebírali své spokojené a šťastné děti.                                                                            Na závěr nezbývá než zhodnotit výlet. Výlet se povedl, nikomu se nic nestalo, až na dvoje ruplé kalhoty na zadnici. Děti byly moc hodné a všichni jsme prožili krásný prosluněný den.

Za všechny paní vychovatelky Eva Boudová