Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

CESTA KOLEM SVĚTA

Zajímalo by vás, kdo se na ni vydal?

Byli to čtvrťáci Masarykovy základní školy z Lubence, kteří se svým hudebním programem plným říkadel, písní, rytmů a tanců procestovali téměř celý svět.

Zjistili, jak se žije v jedné vesnici v Grónsku.  V Americe pak přijali pozvání mezi indiány, ale i kovboje, se kterými si mohli zatančit řadový tanec.  Cestou přes africký kontinent zase poznali kromě domorodých kmenů i spoustu zvířat, která mohli pozorovat ve volné přírodě. Někdy bylo třeba se chovat velmi opatrně, protože takový nilský krokodýl by mohl být velmi nebezpečný.

 

Protože čtvrťáci měli zážitků z cest velmi mnoho, dohodli se, že je všechny sdělí svým kamarádům z 

  1. stupně a také dětem ze školky.  A tak byl nápad na světě. 

Nyní nastala ta správná chvíle pro přípravu celého pásma.

Bylo potřeba připravit kulisy, nachystat kostýmy, vytvořit choreografii, připravit doprovodný program, jak „vtáhnout“ naše diváky do celého programu, vytvořit pozvánky pro rodiče, nachystat plakát s pozváním na vystoupení.

Než se nám podařilo všechno dát dohromady, pěkně jsme se zapotili. Trvalo nám pár dní, lépe řečeno měsíců, než jsme byli spokojeni s vystoupením.

Konečně nastal den, kdy jsme mohli předvést, co jsme se naučili. Tréma nás provázela pouze v zákulisí, ale jakmile jsme předstoupili před naše diváky, začali jsme si užívat. Projeli jsme se od severu k jihu - autem, vlakem, letadlem, lodí….tak to na tom světě chodí.

Věříme, že všichni, kteří si přišli poslechnout vyprávění o naší cestě, si mohli užít nevšedních zážitků.

Děkujeme všem divákům za upřímný potlesk.