červenec 2019

Bubnujeme pro radost

Bubnování nás provázelo po celý školní rok. Využívali jsme nejen drumbeny, ale i další rytmické nástroje – boomwhakery, chřestidla, metalofony. Naše rytmizace se rozšířily o další dovednost, a to využití rytmů jako doprovodů známých populárních písní.

A tak jsme mohli začít připravovat vystoupení pro mladší spolužáky, kde jsme chtěli ukázat a předvést, co vše lze s rytmy udělat. Velkou přípravu jsme zároveň věnovali také účasti na již

1. ročníku BUMFESTu, společného mezigeneračního setkání ve Dvoře svatého Jakuba v Žatci.

Velice nás potěšilo, když se kromě zmíněných aktivit na nás obrátilo vedení DPS v Podbořanech a požádalo nás o zajištění úvodního vystoupení při zahájení soutěží pro seniory z různých měst.

A tak můžeme na závěr konstatovat, že motto na pozvánce pro mladší spolužáky „Bubnujeme pro radost“ plně vystihuje naše nadšení pro společné chvilky strávené při bubínkách, v kruhu spolužáků.

Za žáky 8. třídy Masarykovy základní školy Lubenec Mgr. Věra Floriánová, učitelka HV