Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Dvoudenní družební setkání a sportovní utkání mezi školami

Každoročně se koná družební setkání žáků naší školy s žáky spřátelené školy v německém Gornsdorfu. Letos jsme se vypravili do Německa. Bylo vybráno 21 žáků z třetí a čtvrté třídy. Doprovázeli nás nejlepší žáci školního parlamentu, kteří se stali i velkými pomocníky pedagogů.

Dne 11. června vyjela naše skupina do Gornsdorfu. Na zádech batohy, v ruce karimatky a spacáky. Všichni v napětí, co nás čeká. Věděli jsme, že sehrajeme přátelské utkání ve fotbale. Ale jaký bude další program, který si pro nás připravili němečtí přátelé, to jsme nevěděli. Nakonec jsme byli velmi nadšeni. Při prvním setkání jsme si vyměnili uvítací dárečky, prohlédli jsme si jejich zbrusu novou školu, která se nám moc líbila, a pak jsme vyjeli na výlet do Anaberku. Zde jsme navštívili muzeum vyřezávaných hraček. Po večeři pro nás naši němečtí kamarádi připravili kulturní vystoupení a večer byl zakončený diskotékou. Spali jsme v tělocvičně na karimatkách, to pro nás byl docela zábavný zážitek. Batohy nám nabalily maminky. Sbalit jsme si pak museli sami. A tak to má být. Účelem návštěvy byla nejenom prohlídka školy a výlet, ale hlavně přátelské utkání ve fotbale. Při vzájemných zápasech byli více aktivní němečtí a vyhráli. Brali jsme to sportovně. Děkujeme panu Westfálovi a panu Gábrišovi za koučskou pomoc. Domluvili jsme si odvetu, až v příštím roce zavítají němečtí žáci k nám.

Po odehraných zápasech jsme si předali další dárky, pohár a dort. Dort upekla paní Lenka Piačková a byl moc dobrý. No a vše jsme zakončili tříhodinovým koupáním v krásném přírodním bazénu s tobogánem. Tam jsme se společně vyřádili a navázali nová přátelství.

   

                                                                                Žáci III. a IV. třídy