Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Projekt „Lubenecké vzdělávání pro budoucnost - přírodovědné vzdělávání“

IROP CZ RO B C RGB

Registrační číslo projektu: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0008568

Hlavním cílem realizace projektu je prostřednictvím investice do moderního vybavení odborné učebny chemie a matematiky zlepšit kvalitu formálního vzdělávání s důrazem na rozvoj klíčových kompetencí přírodní vědy a tím zvýšit reálnou budoucí uplatnitelnost žáků na trhu práce.

 

Dalším cílem projektu je přispět k rovnému přístupu ke vzdělávání, především s ohledem na děti se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP), kdy vzdělávací zařízení bude uzpůsobeno pro inkluzi osob, a tím budou vytvořeny předpoklady pro jejich zapojení do vzdělávacího procesu a rozvoj jejich klíčových schopností. Cíle bude dosaženo především investicí do stavebních úprav spojených se zajištěním bezbariérovosti zařízení.

Realizací projektu jsou modernizovány odborné učebny:

  • Učebna chemie pro výuku předmětu chemie
  • Učebna matematiky pro výuku matematiky

Projekt přispěje k zajištění bezbariérovosti budovy základní školy vybudováním bezbariérové toalety.

Naplnění cílů projektu je dosaženo především realizací stavebních úprav a pořízením nábytku, a vybavení do odborných učeben.

Realizace projektu pomůže k zajištění adekvátních prostor pro výuku a rozvoji žáků klíčových kompetencí přírodní vědy.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií. Struktura financování je 95% z Evropské unie, 0% ze státního rozpočtu ČR, 5% z rozpočtu žadatele.