Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

květen 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Oranžový den

Šesťáci vyhlásili challenge – vyzvali své spolužáky (i sebe) z celé lubenecké školy, aby 2. října přišli všichni v oranžové barvě. Zahájili tím „Měsíc s Nizozemskem“. Oranžová barva je totiž barva Nizozemska a šestá třída si zvolila tuto zemi, protože jim v září přibyla nová spolužačka – Kayla – z Nizozemska. Během září tedy zjišťovali informace o této zemi, připravili prezentace a úkoly pro své spolužáky z ostatních tříd – jednodušší pro ty malé a složitější pro starší. Naučili se i holandský pozdrav a písničku. 2. října pak obešli třídy a spočítali, kolik dětí přišlo v oranžové (nejvíc bodů získali jednoznačně druháčci) a předali jim své úkoly, na které mají celý měsíc.

 

Měsíc o Nizozemsku je první z řady v rámci celoročního projektu lubenecké školy Evropa. Každý měsíc podobně jako šesťáci budou připravovat aktivní program o dalších evropských zemích ostatní třídy. Na konci školního roku dojde k vyhodnocení, která třída byla nejaktivnější. Do nástěnné mapy pak jako koláž nalepíme informace o zemích, kterými jsme tímto způsobem prošli. Do akce se zapojila i školní jídelna a každý měsíc na vyhlašovací den uvaří jídlo typické pro danou zemi. Dneska to byl holandský řízek.

Jana Michalcová