Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

DŮLEŽITÉ INFORMACE:

Plán akcí školy

září 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
esfjpg.jpg

Vyhledávání

O Olympijském víceboji   ...... z oficiálních zdrojů

 „Statistiky jasně ukazují, že děti se hýbou málo, a my to chceme změnit. Proto jsme připravili Sazka Olympijský víceboj, který nabízí sportovní náplň pro všechny děti. Ať už školáky povzbudí ke sportování pro radost nebo v nich probudí touhu ukázat sportovní talent, hlavní je, aby se sport stal přirozenou součástí zdravého životního stylu dětí. Skvělou motivací je sportovní vysvědčení, které dětem ukáže jejich silné sportovní stránky, setkání s olympioniky nebo možnost probojovat se až do republikového finále v rámci OVOV.“

Vedeni tímto jasně daným cílem jsme se i my zapojili do této celostátní aktivity. S jasným cílem. Rádi bychom děti více přitáhli ke sportu a dali jim možnost vyniknout v různých pohybových dovednostech.  

  1. října se konal na školním hřišti sportovní den pro žáky I. stupně. Zde dětem byla změřena jejich výkonnost v lehkoatletických disciplínách. Žáci skákali do dálky, házeli kriketovým míčkem, běhali sprint na 60 metrů, vytrvalost na 500 metrů. Dále museli prokázat jistou šikovnost při T-běhu, pružnost při hlubokém předklonu, výbušnost při skoku z místa, rovnováhu při postoji čápa, silovou vytrvalost při zkrácených leh - sedech, sílu při hodu basketbalovým míčem. V následujících týdnech budeme při hodinách tělesné výchovy pilně trénovat, abychom tyto naše výkony na konci školního roku při sportovním dnu zlepšili a překonali a abychom celkově zlepšili svoji fyzickou zdatnost a výkonnost.  Držte nám palce!J

Více informací o projektu na: http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/

                                                                                                                                                                                                 Mgr. Blanka Forejtová

IMG 20191015 101041

IMG 20191015 104224