Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Pololetní prázdniny v Praze

Děti milují výlety, ať je to za zábavou, kde se pohybově vyřádí v nějaké herně, nebo za poznáním něčeho nového, pro ně zajímavého. Na letošní pololetní prázdniny jsme si připravili výlet do Galerie ocelových figurín v Praze. Zde jsou vystaveny sochy zhotovené z oceli a kovového šrotu. Filmové a pohádkové postavy, různé příšery, roboti, zvířata, dinosauři, modely automobilů a motorek. Vše v životní velikosti. Dopravu jsme tentokráte zajistili společností FlixBus. Po příjezdu do Prahy na Florenc se děti ve vestibulu nádraží nasvačily, navlékly si rozlišovací dresy a vyrazili jsme směrem přes náměstí Republiky ke galerii. Cestou nám trochu pršelo, ale to nám nezabránilo udělat společnou fotografii u Prašné brány.

 

Když jsme dorazili do galerie, hned u vstupu byly slyšet obdivné výrazy dětí. To už byla reakce na obrovského robota Optimus Prime z filmu Transformers, svařeného z mnoha nejrůznějších součástek, řetězů, ozubených koleček a dalšího kovového šrotu. Zaměstnanec galerie nám vysvětlil pravidla, jak se můžeme po galerii pohybovat. Děti byly nadšené, nejen že měly dovoleno se soch dotýkat, ale mohly si také sednout za volant do auta a na motorku. Velmi jsme uvítali šatnu, kde jsme si mohli odložit vlhké bundy a batohy. Děti se tak mohly pohybovat po výstavě pohodlně. Vyfotit si a obdivovat zde mohly např. Mimoně, Shreka a jeho Fionu, Pata a Mata, Mickey Mouse, robota Bumblebee z Transformers, Hulka, Batmana, Spider-Mana, Darth Vadera, Terminátora a mnoho dalších známých postav. Vyfotit se mohly také na kapotě luxusního sporťáku, nebo na trůně ze seriálu Hra o trůny. V galerii jsme strávili téměř 2 hodiny. Dětem vyhládlo a už se těšily do McDonaldu. Cestou tam jsme ještě prošli Václavské nám., zastavili se u pomníku svatého Václava, kde si děti pořídily fotografii.

Z McDonaldu nás čekala už jen cesta městem na autobusové nádraží a odjezd z velké Prahy domů. V autobuse si děti prohlížely fotografie v mobilu, které si na výletě pořídily, a těšily se, až se s nimi pochlubí rodičům.

Za ŠD Vargová Vodičková Alena