Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Družina má talent 2020

V pátek na svatého Valentýna 14.2. se uskutečnil již druhý ročník talentové soutěže s názvem „Družina má talent“. Do letošního ročníku se přihlásilo deset soutěžících. A ani letos samozřejmě nechyběla naší soutěži odborná porota, která se k radosti všech sešla ve stejném složení jako loni. Předsedy a „kata“ poroty se opět ujal pan učitel David Ďulík a další dvě porotcovská křesla obsadily krásné porotkyně Lenka Šponarová, která měla hlavní slovo při tanečních projevech našich soutěžících, a Lucka Procházková, která dbala na estetické výkony v naší soutěži.

Samotná soutěž byla rozdělena do dvou kategorií. I. kategorie soutěžící ve věku 7-9 let a II. kategorie 10 a více.

Soutěž zahájila taneční skupina Tlapková patrola ve složení Viky Langová, Adélka Nováková a Natálka Šeflová, která předvedla své něžné zpodobnění Ledového

království. Další soutěžící byly Lucka Krumlová, Viky Dudková a Martinka Zásmětová, které nám zazpívaly a dramaticky ztvárnily Malého Číňánka. Na tanec a zpěv vsadila i další skupina, a to Jurský svět v podání Jiřík Pažoudka a Lukášek Musil. Pak vzal do ruky mikrofon Pavlík Pšenička a předvedl skvělý beatbox. A jako poslední v I. kategorii nastoupila Vojenská apokalypsa v sestavě Markétka a Martinka Sojkovy, Klárka Kotišová a Leoška Bezemková se svým tanečním vystoupením na píseň Bla bla bla. Ke každému vystoupení přidala porota svá hodnocení jak bodová, tak i slovní.

A již přišla na řadu II. kategorie a začali jsme pěkně zostra, své umělecké nadání předvedli Pop Box složený z  Pepy Šmídla, a Patrika Heberta, kteří rozezvučili tělocvičnu řízným beatboxem. Pak přišlo na řadu vystoupení, při kterém se nejen publiku tajil dech. Šlo o parkourové skákání nově vzniklé skupiny, a to Kuby Berkyho a Denise Kuciaka ( Kubovi onemocněla parťačka Aďa Černá, tak se kluci domluvili na tom, že budou vystupovat spolu). Jako další mělo být vystoupení s ukázkou karate, které měl předvést Milánek Fejfárek, ale ten bohužel onemocněl. A tak přišel na řadu poslední vystupující dne Nikolas Bureš s hrou na klarinet.

Po vystoupení porota pečlivě sečetla všechny hlasy a vyhlásila vítěze jednotlivých kategorií, na které již čekal diplom a medaile, na absolutního vítěze pohár. A kdo se stal absolutním vítězem? Byl to Nikolas Bureš, jehož vystoupení vzalo všem dech. Nadchl porotu a získal tak největší počet bodů a stal se absolutním vítězem druhé řady talentové soutěže Družina má talent.

Jsem moc ráda, že se přihlásilo tolik rozličných vystoupení, a je vidět to, že družina má opravdu talent! Ještě jednou obrovské díky všem vystupujícím, porotě, ale i divákům za to, že se celá soutěž tak skvěle povedla, a již teď se těšíme na třetí ročník!

Eva Boudová

Tabulka vítězů:

                                                                        

  1. kategorie                                                           II. kategorie

  1. místo                                                                 1.místo a absolutní vítěz

Vojenská apokalypsa                                                   Nikolas Bureš

  1. místo                                                                  2. místo  

Krumlová, Dudková, Zásmětová                                  Denis Kuciak, Milan Berky

  1. místo                                                                  3. místo

Tlapková patrola                                                           Pop Box