Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Vážení rodiče,

současná nepříznivá situace nás všechny zpočátku zaskočila, poté zkomplikovala průběh školní docházky Vašim dětem, učitelům jejich pedagogickou práci, budoucím prvňáčkům seznámení se s velkou školou a v neposlední řadě značně zatěžuje fungování rodin s velkými nároky na Vás, rodiče.

Věřte, že se všichni snažíme zvládnout toto období, jak nejlépe to jde.

Období, v němž se jako společnost nacházíme, neberme na lehkou váhu, je to životní zkušenost, na níž bychom neměli nikdy zapomenout. K jejímu překonání je velmi důležitá vzájemná spolupráce, zodpovědnost, ohleduplnost i vstřícnost. Já věřím, že se společně domluvíme a právě v této nelehké době budeme všichni k sobě přesně takoví, jací máme být.

Moje poděkování patří Vám, vážení rodiče, jak zodpovědně přistupujete k domácí přípravě Vašich dětí, přestože řada z Vás řeší spoustu dalších nemalých starostí. Velmi si vážím toho, že jste s námi v kontaktu a i přes technické potíže se snažíte sledovat webové stránky školy nejen pro domácí práci dětí.

Vnímáme náročnost Vaší pozice rodiče a promítáme snahu Vás příliš nezatěžovat studiem Vašich dětí. Pokud bude mít Vaše ratolest s úkolem potíže i po konzultaci s vyučujícím, část, kterou jsme v tomto školním roce ještě neprobrali, činí cca 15-20% z celého školního roku, takže vše doladíme nejpozději na začátku roku následujícího.

Zájemcům z 9. ročníku byla poskytnuta příprava na přijímací zkoušky z matematiky a českého jazyka, takže pokud pracovali v této době pečlivě a poctivě se připravovali, nyní mohou jen procvičovat. A ani jim by nemělo chybět mnoho témat z učiva a věřím, že jejich budoucí škola tuto skutečnost vezme v úvahu.

Moji milí žáci,

nastala doba, kdy můžete svým nejbližším alespoň částečně vrátit jejich péči i lásku. Nezapomeňte na své prarodiče, potěšte je telefonátem nebo jim třeba namalujte obrázek, oni tak budou vědět, že Vám na nich záleží a udělá jim to velkou radost.

Snažte se Vašim rodičům pomoci v jejich složité situaci, i když ani pro Vás to jistě není jednoduché. Vaši vstřícnost k rodičům můžete projevit tím, že si uděláte domácí verzi rozvrhu pro učení a ukážete ji Vašim rodičům. Stanovte si každý den hodinu na přípravu z ČJ, M, AJ. Další čas přizpůsobte tomu, co je aktuálně potřeba. Vaši rodiče tak budou vědět, kdy pracujete na úkolech a budou klidnější a Vám půjde vše lépe časově rozvrhnout - učení i pomoc doma.

Nezapomeňte, že pokud si s něčím nevíte rady, můžete se obrátit na konkrétního vyučujícího na jím uvedeném kontaktu a s ním si domluvíte vše potřebné.

I my se snažíme Vám pomoci, poradit nebo něco vysvětlit, ale i pro nás pedagogy je to velmi náročné, více než výuka ve  škole. Takže se na Vás už teď těšíme.

Ráda bych touto cestou poděkovala i svým kolegyním a kolegům, kteří přistupují k této neobvyklé situaci odpovědně a snaží se, abychom si vzájemně vyšli vstříc.

Všichni se prosím opatrujte a buďte hlavně zodpovědní vůči sobě i nejbližšímu okolí, pak celou náročnou dobu společně ve zdraví překleneme.

Myslím na Vás všechny.

Romana Klimentová