Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

JE TO TVŮJ ŽIVOT, KÁMO!

V pátek 18. 9. 2020 se žáci 8. A a 8. B Masarykovy ZŠ Lubenec stali součástí preventivního programu, jehož hlavním cílem je ukázat nebezpečí drog na skutečném příběhu drogové závislosti. Navštívili Protidrogový vlak, který zastavil v Podbořanech. „Cílem je, aby z vlaku vystoupili s pocitem, že mají život ve vlastních rukou a je na nich, koho si do něj pustí,“ popsal autor projektu Pavel Tůma /www.revolutiontrain.cz/.

Celou akci zaštítil Svazek obcí Podbořansko, takže žáci měli vstup zdarma. Vlak si celý prošli a venku na ně čekal doprovodný program – záchranářský vůz, který si mohli prohlédnout a seznámit se s jeho vybavením. Dokonce se stali součástí natáčení Regionální televize OK PLUS Žatec, to když odpovídali na dotazy pana reportéra.  Podle jejich bezprostředního ohlasu se jim tato interaktivní, funkční a unikátní akce velice líbila.

Tím ale celá akce nekončí, neboť na tuto akci následně bude navazovat přenáška Policie ČR -Právní vědomí, na kterou se všichni velice těšíme.

Závěrem bych chtěla poděkovat vedení naší školy, že nám umožnilo na tuto akci vyrazit a také pořadatelům – Svazek obcí Podbořansko - za možnost tuto akci absolvovat zdarma.

Včasná prevence je velmi důležitá.

Mgr. Jana Pěknicová

školní metodička prevence