Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

prosinec 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Vážení rodiče,

uvědomuji si, že je vše opět velmi složité a nové. Celé září jsme opakovali a procvičovali učivo z loňského školního roku a věřili, že školy nebudou uzavřeny podle slov naší vlády. Nakonec se situace zhoršila tak, že školy byly uzavřeny byť jen částečně. Všichni jsme ale doufali, že opatření budou moci skončit k začátku listopadu, jak původně zněla informace. Skutečnost nabrala zcela odlišné obrátky.

Vůbec nás to netěší, ale nedá se nic dělat. I tentokrát to musíme společně zvládnout.

Dosud měla probíhat výuka podle domluvy žáků s jednotlivými vyučujícími – obdobně jako na jaře tohoto roku. Základní informace o této skutečnosti předali TU Vašim dětem v úterý – poslední den jejich přítomnosti ve škole před vyhlášením mimořádného opatření. Složitější situaci měli ti žáci, kteří v počáteční střídavé výuce nebyli přítomni ve škole a případně byl ještě jejich TU nemocen.

Takže vzhledem k nemocnosti našich pedagogů teprve v tuto dobu můžeme postupně blíže specifikovat distanční výuku.

Rozvrh distančního vzdělávání mají žáci stanoven ve svých kalendářích v Teamsech, prosím tedy o jejich sledování. Žáci byli upozorněni na to, že si musí aktuálně kontrolovat tento kalendář a komunikaci v Teamsech, kde jsou případně zadávané i domácí úkoly. Domácí úkoly lze pochopitelně zadávat i jiným dohodnutým způsobem.

Ale vzhledem k tomu, že je pro řadu z Vás složitý způsob kontroly práce dětí tímto způsobem, navrhla jsem, že budete mít přehled přesného rozpisu výuky i přímo na našem webu. Kolegy jsem požádala o spolupráci a v pondělí večer by pan Fejfárek dal rozvrhy jednotlivých tříd do sekce třídy – tam, kde bylo dříve uváděno samostudium.

Konkrétní online hodiny budou v rozvrhu třídy označeny žlutě a korespondují s rozvrhem běžné výuky.

V zásadě platí toto:

žáci 2.stupně – výuka dle rozvrhu, ale pouze v souladu s označením distanční výuky,

žáci 1.stupně – dle domluvy s TU, případně konkrétním vyučujícím.

 

Nepřítomnost v online hodině omlouvá třídnímu učiteli pouze zákonný zástupce prostřednictvím svého e-mailu (tedy ne e-mailem svého dítěte) nebo formou sms na domluvené telefonní číslo třídního učitele, a to PŘED nepřítomností žáka.

Každá nepřítomnost bude omluvena také písemně v žákovské knížce.

I v případě, že žák bude mít momentální problém s připojením, musí omluvit jeho nepřítomnost poté zákonný zástupce.

Dovolte mi připomenout, že vzhledem k tomu, že je již distanční výuka pro žáky povinná, bude její hodnocení zařazeno do celkového hodnocení žáka v pololetí.

Blíží se čtvrtletní hodnocení – a tedy i třídní schůzky, které pochopitelně vzhledem k situaci, budou zřejmě probíhat formou online, a to pravděpodobně prostřednictvím Teams. Bližší informace obdržíte v průběhu příštího týdne.

 

Zákonní zástupci se však mohou průběžně informovat o prospěchu žáků u třídního učitele např. telefonicky či jiným dohodnutým způsobem.

Přeji nám všem pevné zdraví, dostatek sil na zvládnutí i tohoto komplikovaného období a srdečně Vás všechny zdravím.

Romana Klimentová