Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

říjen 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Policie ČR ve školní družině

   Začal nový školní rok a s tím i nové poučení žáků o bezpečnosti a ochraně zdraví ve školní družině, při pobytu venku a na vycházkách. A při této příležitosti napadlo jednu paní vychovatelku domluvit besedu s Policií ČR.

   Nezůstalo jen u nápadu a v pondělí 25. září se zúčastnily děti ze školní družiny besedy o prevenci bezpečnosti spojené s ukázkou práce Policie ČR, jako je například zadržení pachatele služebním psem a silniční kontrola. Děti si mohly vyzkoušet dýchnout do přístroje, který měří hladinu alkoholu v krvi (samozřejmě měly všechny zúčastněné osoby test negativní J), nasadit plynovou masku, prohlédnout si služební výstroj, ale i oblek a pomůcky pro výcvik služebního psa. Nejvíce však děti zaujala možnost prohlédnout si dva vozy PČR a spustit majáky se zvukovou výstrahou.

 

   Tuto akci jsme připravili pro děti společně s tatínky, kteří u Policie ČR pracují. Záměrem bylo posílit vědomí dětí o bezpečném chování při hrách ve městě i v přírodě a více přiblížit práci policie, neboť naše celoroční školní téma je ZDRAVÍ. Naše velké poděkování patří všem přítomným policistům a policistce ze ZZC Balková, jejich vedoucím a především panu Milanu Lehnertovi, který celou akci zaštítil.

Brabcová Pavla, Boudová Eva