Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

únor 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Den stromů jsme slavili společně se svými patrony

   Je to neuvěřitelné, jak ten čas letí. To mě napadlo, když jsem v první třídě měla společně své prvňáčky a deváťáky. I oni nedávno byli moji malí prvňáčci a dnes jsou to velmi milí, pomalu dospívající studenti. Jedni slaví Den stromů naposled a druzí poprvé. Byla jsem dojatá, a asi nejvíce, když jsme si hezky společně zavzpomínali a společně si zazpívali pár krásných písniček. Pak už jsme šli do přírody plnit úkoly spojené s tímto dnem. Pojmenovávali jsme jednotlivé stromy, které jsme míjeli, stavěli domečky, tančili tanec, z nasbíraných listů jsme vytvořili obrázek stromu a našli jsme lahev s dopisem, ve kterém byla básnička o stromu. Patroni nám pak rozdělali oheň a my si tak mohli opéct nějakou dobrotu. I na závěrečné společné hry nám zbylo dost času.

   Když jsem měla vedle sebe – prvňáky i deváťáky – a viděla, jak se ti „velcí“ k těm „malým“ moc hezky chovají, pomáhají jim s plněním úkolů, vysvětlují jim, co je správné a co není, hezky jim čtou, hned mi došlo, že se naše škola má čím chlubit. Všude to tak nemají. Chovali se opravdu moc hezky, jako správní patroni. To jsou ty chvíle, pro které stojí za to učit. Je jich někdy málo, ale jsou. Díky za ně všem i paní učitelce Langové, která je moc hezky vede.

Mgr. Jana Pěknicová, třídní učitelka 1. třídy