Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

únor 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Cesta za Ježíškem - podzimní prázdninová akce školní družiny

   Na první den podzimních prázdnin 26. 10. 2017 jsme si v rámci příležitostných akcí školní družiny připravili pro děti výlet na Ježíškovu cestu. Ta vede krásnou přírodou Krušných hor, začíná a končí na Božím Daru, který je vyhlášen Ježíškovým městečkem. Ježíškova cesta má dva okruhy. Velký okruh je dlouhý 12,9 km a malý okruh, pro který jsme se rozhodli s ohledem na věk dětí, měří 5,6 km.

   Pro velký zájem dětí jsme museli objednat autobus s kapacitou přes 40 míst. Děti od nás dostaly instrukce: s sebou velkou svačinu, sportovní oblečení, malé kapesné na čaj a hlavně - SVÉ PŘÁNÍ PRO JEŽÍŠKA. Děti se nemohly dočkat výletu. Ode dne, kdy se plakát vyvěsil, se opakovaně ptaly: „Kdy už pojedeme za tím Ježíškem?“

   Konečně nastal ten den, na který se tolik těšily. Ráno se 38 dětí a 3 vychovatelky sešly ve školní družině a v 9 hodin autobusem vyrazily směrem do Ježíškova městečka. Hodina cesty utekla, a už jsme stáli před infocentrem Božího Daru. Zde se nachází také Ježíškova pošta a jeho schránka. Jak ji děti uviděly, hledaly si své přání v batůžku a nedočkavě vkládaly do schránky. V infocentru jsme zakoupili pro každého Ježíškův zápisníček a mohli vyrazit na cestu.

   Malý okruh Ježíškovy cesty má 7 zastávek. Zastávka je v podobě malého domečku, v kterém jsou pro děti připraveny zajímavé úkoly. Např. poznávaly stopy zvěře, musely uhádnout, co k sobě patří nebo označit, co je správné. Své řešení úkolu si děti zaznamenávaly do Ježíškova zápisníčku. Na všech zastávkách děti vítal Ježíšek a jeho přátelé a pomocníci z Ježíškova světa, např. královna Větrule, netopýrek Pírek, skřítek Pořádníček, Hvězdulka, aj. Ani cestou mezi zastávkami se děti opravdu nenudily. Potkávaly zde ze dřeva vyřezávaná zvířátka a pohádkové postavičky, které si fotografovaly do svých mobilních telefonů. Na rozcestí mezi malým a velkým okruhem jsme si ve stánku všichni koupili teplý čaj a posvačili na lavičkách s teplými polstry. Děti byly neustále v pohybu, po celou dobu výletu se chovaly vzorně, možná měly pocit, že je sleduje Ježíšek. Do cíle - infocentra jsme dorazili v plánovaný čas. Zde jsme za splnění úkolů a návštěvu Ježíškovy cesty obdrželi pro každého dáreček v podobě časopisu Český Ježíšek a jeho svět a malého razítka.

   Cestou zpět v autobusu někteří usnuli únavou po krásné procházce lesem na čerstvém horském vzduchu. Myslíme si, že Ježíškova cesta na Božím Daru byla pro děti ohromná zábava, a věříme, že je Ježíšek v prosinci odmění svým pozdravem z Ježíškova světa.

   Za tým vychovatelek Vargová Vodičková Alena