Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

únor 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Hasiči ve školní družině v Lubenci

   I v průběhu měsíce října pokračujeme v besedách k celoročnímu školnímu tématu – ZDRAVÍ - a o profesích, které patří ke složkám integrovaného záchranného systému. V září naši družinu navštívili policisté ze ZZC Bálková a ve středu 25. 10. nám předvedl svou techniku, vybavení a výstroj Sbor dobrovolných hasičů Lubenec v zastoupení dobrovolného, ale také zároveň profesionálního hasiče, pana Hadače. A tak ve 13 hodin čekal na děti další nevšední zážitek.

   Pan Hadač přijel na školní hřiště s hasičským vozem a dětem představil svou profesi. S neobyčejnou ochotou a trpělivostí ukázal dětem opravdu snad vše, co je u hasičů k vidění. Děti si prohlédly hasičské auto, seznámily se s jeho vybavením a dozvěděly se, co se k čemu používá. Vyzkoušely si také nasazení dýchacího přístroje a potěžkaly pneumatické roztahovací nůžky, které slouží k vyprošťování osob z havarovaného vozu. Prohlídka hasičského auta se dětem velmi líbila a někteří z nich si přejí stát se hasičem. Děkujeme panu Hadačovi za umožnění této zkušenosti a za poutavé a zajímavé vyprávění.

   Za ŠD Eva Boudová