Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

květen 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Byli jsme při tom...

   Začalo to všechno společným bubnováním na Dvoře u Svatého Jakuba v Žatci. Zde jsme poprvé měli možnost vyzkoušet, jaké to je, když se sejde více stejně naladěných lidiček. Jak čas běžel, užívali jsme si bubínky jen tak pro zábavu ve škole.

   Jednoho dne nás však oslovila organizátorka 1. BUMFESTU paní Ivana Benešová, zda bychom si nechtěli přijet zabubnovat přímo do Domova pro seniory v Podbořanech. Naše setkání bylo součástí programu konaného při příležitosti předávání 5. hvězdičky Certifikátu značky kvality ve službách přímo panem prezidentem Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

   Chvíli jsme zvažovali, zda bychom dokázali přispět svým bubnováním k slavnostnímu programu, který byl pro tuto příležitost připraven. Dozvěděli jsme se, že bubnovat budeme společně s našimi již známými přáteli - seniory, a tak jsme pozvání přijali.

   Úžasná atmosféra, která panovala po celý jednohodinový program, je nepopsatelná. Zpívali jsme, doprovázeli jsme písně lidové i umělé na jednoduché rytmické nástroje, „tančili“ jsme se šátky a házeli balónkem v rytmu hudby, ale hlavně jsme společně se seniory bubnovali. Nechtělo se nám ani věřit, že se vše tak povedlo. Potlesk všech zúčastněných, kteří byli oslavě přítomni, byl po celou dobu toho dokladem. Odjížděli jsme do školy naplněni pocitem dobra, něhy, zamyšlení nad stářím a osudy lidí.

   Velmi si vážíme slov paní ředitelky Marie Henlínové, která přijela do naší školy a přišla nám ještě jednou osobně vyjádřit poděkování a pochvalu za krásné společně strávené dopoledne.

   Věříme, že naše bubnování a společná setkávání nekončí a že se ještě nejednou uvidíme.

Za školu Lubenec Floriánová Věra, zástupkyně ředitelky školy