Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

červen 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Výlet do ZOO v Plzni

   Na pátek 2.2. v době pololetních prázdnin si připravila školní družina pro děti výlet do Zoologické zahrady v Plzni.

   Úderem osmé hodiny se vydala naše početná skupina jednačtyřiceti dětí a tří vychovatelek od školy do Krátké ulice, kde na nás čekal připravený velký autobus pana Svobody. Všichni jsme se pohodlně usadili a vyrazili jsme na cestu. Cesta nám příjemně uběhla a po hodince jízdy jsme vystupovali na parkovišti u zoologické zahrady.

   Po zakoupení lístku na nás již za branou čekaly dvě slečny průvodkyně, které nám měly udělat krátkou prohlídku po ZOO. Rozdělili jsme se do dvou menších skupinek, a pak již jsme společně s naší "Klárkou", slečnou průvodkyní, vyrazili, abychom se dozvěděli spoustu různých zajímavostí ze světa zvířat. Dozvěděli jsme se, že nosorožčí samička Růženka bude mít narozeniny, že malý narozený klokánek je menší než hrášek, že zvuky sirény, kterou slyšíme, dělají zamilovaní gibboni, že lemuři nemají krále Jelimána, ale že lemuři mají vždy královnu Jelimánku, že v ZOO žije 5 lvů berberských, kteří jsou ve volné přírodě již vyhubeni, a spoustu dalších zajímavých informací. Po hodině a půl se s námi naše průvodkyně rozloučily a naše dvě skupinky se opět spojily v jednu velkou bandu výletníků průzkumníků.

   Všichni jsme už měli velkou chuť a hlad na svačinky, které nám maminky připravily, a tak jsme se před lvím výběhem nasvačili a rozměnili si v měniči bankovek peníze na nákup památečních mincí, kterých bylo po celé ZOO několik. Pak jsme vyrazili na další průzkum zdejší zahrady.

   Naše cesta pokračovala do pavilonu netopýrů a opic. Zde jsme si chtěli v obchůdku se suvenýry koupit malou památku na naši návštěvu, bohužel jsme zjistili, že dnešní den bylo zavřeno, a tak jsme si v blízkém občerstveni Kiboku zakoupili kelímky s obrázky zvířat zdejší ZOO. Další naše kroky nás dovedly až k tanku Sherman, který jako první vjel v roce 1945 do Plzně. Hned vedle tanku byl vchod do expozice plzeňského podzemí. A pak jsme se již pomalu blížili k hlavnímu hřebu naší návštěvy, a to k pavilonu nosorožců a žiraf. Po cestě jsme ještě prošli pavilon Amazonie se spoustou zvláštních a roztomilých opiček, které hrozně smrděly. V dalším výběhu se vyhříval na sluníčku nádherný sibiřský rys a o kus dál se procházela "velká morčata" - kapybary. A pak již jsme byli v pavilonu u žiraf a nosorožčí rodinky. Naše návštěva rozrušila nosorožčí maminku tak, že se na nás několikrát vyčůrala. Pak již byl čas se pomalu vracet k autobusu.

   Domů jsme se vraceli unavení, ale plni krásných zážitků!

                                                                                   Eva Boudová