Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

červen 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Jarní prázdniny na lyžích

  1. února začaly v lounském okrese jarní prázdniny. Vychovatelky z Masarykovy základní školy Lubenec již po čtvrté připravily pro děti pobytovou akci na horách zaměřenou na lyžování a zimní radovánky na sněhu.

   Přišel dětmi dlouho očekávaný den D, tedy úterý 6. února, kdy je rodiče přivezli do Abertam, do pronajaté chaty AMADEUS, natěšené na zážitky z hor. Podmínky na horách byly velice příznivé, přírodní sníh spojený s technickým nám zajistil nejen lyžování ve ski areálu Plešivec, ale i odpolední bobování a dovádění na sněhu.

   Ve středu ráno jsme si rozdělili děti do tří družstev – začátečníci, pokročilí a zdatní lyžaři. 8 začátečníků se na mírné sjezdovce s pohyblivým chodníkem učilo základům lyžování, ze začátku pod vedením pana učitele J. Kudláčka, od čtvrtka pod vedením paní vychovatelky V. Lorencové. Pokročilí a zdatní lyžaři ve středu ukázali své schopnosti a zdokonalovali techniku lyžování na modré sjezdovce “Renatě“ pod vedením paní vychovatelky P. Brabcové.

   Čtvrtek byl v podobném duchu, na mírné sjezdovce již trénovalo pouze 6 začátečníků, dva se přidali do skupiny pokročilých. Ti ze začátku pod vedením pana učitele trénovali obloučky na modré sjezdovce a zdatní lyžaři dopoledne poznávali červené sjezdovky ski areálu s paní vychovatelkou. Odpoledne se obě skupiny spojily a jezdily na modrých sjezdovkách. Pokročilí zdokonalovali postoj na lyžích a obloučky a zdatní lyžaři se učili pod vedením pana učitele carvingový oblouk, který je chytil za srdíčko.

   Poslední den na lyžích, v pátek, již zůstaly na mírné sjezdovce pouze dvě dívky, které zvládly základní techniku oblouků, ale měly obavy ze zvládnutí větší sjezdovky – modré. Zbytek účastníků opět zdokonaloval své lyžování na modrých a červených sjezdovkách s odbouráváním chyb.

   V odpoledních hodinách, po obědě a po menším odpočinku, jsme chodili bobovat a užívat si sněhu, poznali jsme také Abertamy, které jsme si celé prošli, abychom poznali obec, kde jsme se ukládali ke spánku a trávili volné chvíle, když jsme zrovna nestáli na lyžích.

   A večery? I když jsme měli pro děti připravené večerní aktivity a hry, chtěly děti vidět videa natočená na sjezdovce, která jsme společně rozebírali, a na kterých děti viděly své pokroky a zdokonalování. Děti byly z celodenních aktivit tak unavené, že hned po večerce usnuly a vzbudily se až při budíčku.

   Po celý pobyt se o naše bříška starala paní kuchařka Eva Čečrdlová, které patří poděkování, protože nám vařila výborná chutná jídla, kterých nebylo nikdy málo. Velké poděkování patří také panu učiteli Josefu Kudláčkovi, který si vzal dovolenou, aby mohl trávit čas s dětmi z naší školy na horách a pomohl naučit je lyžařským dovednostem nebo je v nich zdokonalit.

   Při odjezdu domů se již děti ptaly, jestli příští rok pojedeme znovu, že už nyní se moc těší. A to je pro nás to největší poděkování.

Za organizační tým Pavla Brabcová