Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

červen 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Půvabný květinový ples

   26. obecní bál v Lubenci zahájili poprvé v historii žáci deváté třídy krásnou, něžně romantickou slavnostní polonézou a valčíkem. Po jejich až pohádkovém vystoupení zvlhlo mnoho očí a nejeden z plesajících měl dojetím až husí kůži. Tanec nacvičil s devíti slečnami a devíti mladými muži z lubenecké deváté třídy pan učitel Martin Šašek, autor choreografie, pomáhala také třídní učitelka Renáta Langová. Velký díky patří paní Kubincové, mamince jedné z žákyň, která ušila dívkám krásné bílé sukně.

    Oblečení mladých tanečníků ladilo s luxusní výzdobou z papírových a živých květin, se kterou si daly velkou práci ženy z kulturní komise. Kromě květinových závěsů u stropu a kolem sloupů, květin na stolech a dveřích, vytvořily také květinový fotokoutek.

   Zábava byla skvělá, v půl jedenácté překvapila návštěvníky plesu mladá Carmen z Andalusie svým velice netradičním vystoupením, které jsme pracovně nazvali "housenka". Tančila ve velice zvláštním obleku, který měnil tvary, barvy i velikost. Před půlnocí pak předvedli ukázku latinsko-amerických tanců tanečníci z klubu Louny. Pak vypukla dámská volenka o elegantní růže, které byly hned pryč. Po půlnoci přišla chvilka napětí při losování tomboly. Hlavní cenou byl symbolicky zájezd do Holandska na výstavu květin. Ples se vydařil, "Byl to nejlepší ples sezóny," řekl jeden z návštěvníků z Karlových Varů (a to večer před obecním bálem strávil na plese v karlovarském Puppu). K tanci a poslechu hrála velmi pěkně kapela H3K z Vroutku a Podbořan.

Jana Michalcová, předsedkyně kulturní komise