Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

červen 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Na předškoláky čekal zápis do 1. třídy

   Zápis do 1. třídy je významnou událostí v životě každé rodiny. Na naší škole proběhl zápis nových žáků do pro školní rok 2018/2019 v odpoledních hodinách ve dnech 10. a 11. dubna. Do školy přišlo v těchto dnech v doprovodu svých rodičů celkem 25 dětí. Většina z nich školu už znala, protože ji navštívila předem s paní učitelkou z mateřské školy. Tentokrát to ale bylo jiné, mnohem větší očekávání.

   Samotný zápis začal pro budoucí prvňáčky přivítáním a hned v prostorách šaten si děti mohly prohlédnout výstavku svých obrázků na téma „Moje oblíbená pohádková postava“ nebo poznávaly ilustrace ze současných filmových pohádek. Věříme, že se jim líbily i připravené úkoly, ve kterých poznávaly barvy, geometrické tvary, procvičovaly prostorovou orientaci, počítaly, zkoušely psát a poprvé si zacvičily ve velké tělocvičně. Nezapomněly paní učitelce zazpívat připravenou písničku nebo přednést básničku. Trochu se projevila i nejistota, ale všechny děti se moc snažily. Po splnění všech úkolů na ně čekalo malé překvapení v podobě nejrůznějších dárečků od ostatních školáků.

   Nezbývá než popřát všem budoucím prvňáčkům pěkně prožité zbylé dny ve školce, krásné prázdniny plné sluníčka a po nich velkou chuť do 1. třídy. Téměř všechny děti se do školy těšily, tak ať se jim u nás líbí!

   Zapsala: Mgr. Dagmar Halámková