Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

červenec 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Děti z lubenecké školy poznávaly Evropu

   Zájezd Paris a The Best of England od cestovní kanceláře Školní zájezdy byl nabitý atraktivními místy a nejznámějšími turistickým destinacemi. Spolu se slovenskými dětmi ze Žiliny jsme se vypravili nejprve do Paříže. Už cesta tedy dala exkurzi mezinárodní ráz.

   Paříž byla po ránu lehce zahalená v mlze, ale to nás neodradilo a vyšplhali jsme na Eiffelovu věž. Poté nás čekala plavba po Seině s prohlídkou Louvru, Invalidovny a Notre Dame. Tyto nádherné a slavné stavby jsme si pak měli možnost prohlédnout i z blízka. Během plavby po Seině vysvitlo sluníčko, takže na odpolední procházku po památkách už bylo překrásně. Před návratem metrem na Trocadéro, kde parkoval náš autobus, jsme ještě měli chvíli volno v Latinské čtvrti.

   Večer jsme přejeli do Calais, kde jsme byli ubytovaní v hotelu F1. Další den nás čekal přejezd do Británie. Tentokrát eurotunelem. Poté jsme si prohlédli Oxford Collage a samozřejmě si také užili nákupy v Primarku a dalších obchodech. Večer nás pak řidiči odvezli do Londýna na meeting point, kde si nás vyzvedli lidé z rodin, ve kterých jsme byli ubytovaní.

   Třetí den nás čekal Londýn. Od O2 arény v Greenwich jsme přejeli metrem na Westminster. Škoda, že Big Ben se zrovna opravoval, tak byl zakrytý lešením. Prošli jsme se centrem kolem katedrály sv. Markéty, Houses of Parlament, Downing Street, Trafalgar square a Piccadilly Circus. Kolem poledne jsme dorazili do St. Jame´s Park, kde jsme si udělali malý piknik s obědovými balíčky od rodin. Pak jsme si prohlédli ještě Buckingham Palace a metrem přejeli na Backer street, kde jsme navštívili oblíbené muzeum voskových figurín Madame Tussauds.

   Navečer jsme se sešli opět u autobusu, snědli párky zakoupené u řidičů a neradi se loučili s Londýnem. Osud tomu chtěl, že jsme však v Anglii museli zůstat ještě o dvě hodiny déle, než se plánovalo, protože v eurotunelu došlo k jakémusi incidentu a my jsme museli čekat, až se vše vyřeší.

   Myslím, že žáci (výběr 6. - 9. třída) si poznávací zájezd moc užili a odnesli si celou řadu cenných zkušeností. Nálada byla skvělá i díky pánům řidičům, kteří pouštěli v autobuse karaoke, což se stalo hitem zájezdu, a také vstřícné paní průvodkyni.

Mgr. Jana Michalcová

Fotogalerie ke článku zde.