březen 2020

7.A TŘÍDA

ZOBRAZEN POUZE NÁHLED - CELE ZADÁNÍ V SOUBORU KE STAŽENÍ - WORD SI MŮŽETE VYŽÁDAT U TŘÍDNÍHO UČITELE

samostudium 30.3.-3.4. word

samostudium 23.3.-27.3. word

samostudium 11.3.-27.3. word

Samostudium pro žáky 7. A od 30. 3. do 3. 4. 2020

• Z tohoto textu vypiš příslovečná určení místa (ptáme se kde, kudy, kam), času (ptáme se kdy, v kolik, jak dlouho) a způsobu (ptáme se jak, jakým způsobem). Od každého jich najdeš pět.

Včera jsme šli s naším psem Harrym do lesa. Šli jsme rychle, protože nám byla zima. Na paloučku jsme viděli srnky. Chvilku se zastavily a pak plaše utíkaly pryč. V baťohu jsme měli svačinu. V poledne jsme ji pomalu snědli a pokračovali cestou podél skal domů. Výlet nám trval tři hodiny. Vrátili jsme se až večer. Ušli jsme to vesele a snadno.

• Pošli na výše uvedenou emailovou adresu.

• Řiď se pokyny v cvičení. Odpověz na dvě otázky nad obrázky. Pak napiš tři věty

s there is a there are, jak je napsáno v druhém řádku. A nakonec odpověz na otázky pod obrázky. Piš celými větami. Pošli na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

• Doplnit následující text (práce s učebnicí, str. 43 - 47) a poslat na výše uvedenou emailovou adresu.

• Pokračovat v práci na referátu (Znaky států) a posílat na výše uvedenou emailovou adresu.

• Do 30. 3. 2020 dokončit zadání z 11. 3.
  • Pracovní sešit č. 3 - vypočítat 3 příklady ze strany 171.
  • Pracovní sešit č. 3 - zpracovat 2 příklady ze strany 184 (příklad A3 a A4).
  • Splněné úkoly odeslat (scan) na výše uvedenou emailovou adresu do 2. 4. 2020.
  • Připomínám - zadané prezentace z prosince zpracovat do poloviny dubna.

• Zpracovat prezentace, odesílat na výše uvedenou emailovou adresu.

• Opsat poznámky do školního sešitu, nadpis JIŽNÍ AMERIKA (obrázek nalepit a podle učebnice vybarvit). Ve škole opět zkontroluji!

• Odpovědět na otázky, doplnit text (práce s učebnicí, str. 50 - 56) a poslat na výše uvedenou emailovou adresu.

• V případě, že nebudete stíhat, můžete posílat až do 10. dubna.

• Vypracujte krátké prezentace na téma Kytovci a Letouni (prezentace můžete vytvořit pomocí PowerPointu nebo Wordu, popř. vypsat do sešitu nebo na papír tužkou J) a posílejte na výše uvedenou emailovou adresu.
  • Kdo mi odeslal předchozí úkoly - moc chválím a děkuji. J

• Pokračovat v práci, vypracované úkoly posílat na výše uvedenou emailovou adresu.

• Prosím, abyste mi zaslali svou tabulku (tréninkový deník) na domácí cvičení k nahlédnutí,

na výše uvedenou emailovou adresu.

• Pokud je to možné, zkuste doma vyrobit ptačí budku. Stejnou, jakou jsme začali vyrábět spolu. Plánek máte v sešitě nebo ho najdete na internetu. Pokud byste potřebovali materiál, musíte mi to napsat a já se to pokusím zorganizovat.