květen 2020

7.A TŘÍDA

ZOBRAZEN POUZE NÁHLED - CELE ZADÁNÍ V SOUBORU KE STAŽENÍ - WORD SI MŮŽETE VYŽÁDAT U TŘÍDNÍHO UČITELE

samostudium 25.5.-29.5. word

Samostudium pro žáky 7. A od 25. 5. do 29. 5. 2020

• 1. Do sešitu si napiš:

ANTONYMA - SLOVA OPAČNÉHO VÝZNAMU

např. světlo - tma, malý - velký

• Vypracuj cvičení 2 na straně 66.
  • 2. Do sešitu si napiš:

HOMONYMA - SLOVA, KTERÁ STEJNĚ ZNĚJÍ, ALE MAJÍ ÚPLNĚ ODLIŠNÝ VÝZNAM

např. role - herecká role, role papíru; kolej - po které jezdí vlak, ubytovna pro studenty

• Najdi alespoň dva významy slov: rys, jeřáb.
  • Vypracované posílej na výše uvedenou emailovou adresu.

• Protože jste ne všichni odevzdali všechny úkoly, vyhlašuji amnestii. Máš tento týden čas poslat chybějící úkoly. Není žádný nový úkol pro tento týden.

• DOPLŇTE do schématu pojmy z nabídky, které označují dopad husitské revoluce na české země. Pakliže jste pozorně studovali minulou učební kapitolu, neměli byste mít s vyřešením úkolu žádný problém. 😊 Vyplněné posílejte nejpozději do 28. května na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

nárůst moci stavů, roste vliv církve, úpadek hospodářství, jsou raženy zlaté mince, kulturní úpadek, izolace českých zemí vůči okolním zemím, posílení královské moci, užívání českého jazyka, pokus o vytvoření spravedlivého společenského uspořádání, vzniká řada významných uměleckých památek, vynález knihtisku

• zpracovat tabulku a vyplnit podle zadání (tabulka i vzor odeslány na náš společný e-mail)
  • pečlivě pročíst zadání (!) a podle něj zpracovat s uvedením požadovaného
  • vypočítat příklady z pracovního sešitu č. 3 - str. 210, 211 (vzor pošlu na náš společný e-mail), uvést s postupem výpočtu
  • zkontrolovat si, zda máte splněné všechny dosud zadané úkoly a případně si je doplnit, BUDOU SOUČÁSTÍ ZÁVĚREČNÉHO HODNOCENÍ

shrnutí:

• odeslat zpracovanou tabulku a příklady do 29. 5. na uvedenou e-mailovou adresu (v předmětu e-mailu žák uvede své jméno, příjmení, a zadaný úkol - např. Romana Klimentová, tabulka,

str. 210, 211)

• Odešli všechny nevypracované úkoly, co ještě nebyly poslány.
  • Tento týden máš za úkol napsat a popsat vlastnosti světla v následujících videích (jednoduše tak, jak tomu rozumíš):

• Velikost max. A4, Word nebo ofocený papír.
  • Odešli výsledek na výše uvedenou emailovou adresu.
  • Konzultační výuka se bude konat; čas vám napíši, až budu vědět rozvrh ve škole v průběhu týdne, alespoň 24 hodin předem.

• Poněvadž nás čekají nové učební kapitoly zaměřené na další ze světadílů, ASII, vyzkoušejte si vaše znalosti o její POLOZE a ČLENITOSTI POBŘEŽÍ formou následujícího interaktivního cvičení (odkaz níže). Můžete využít samozřejmě atlas světa nebo vaši učebnici (2. díl, str. 4, 5). 😊

• Vytvoř si výpisky na téma VÝTRUSNÉ ROSTLINY a SEMENNÉ ROSTLINY. Najdi na internetu nebo v učebnici. Doplň obrázky.

• Pokračujte ve vypracovávání zadaných úkolů.

samostudium 18.5.-22.5. word

samostudium 11.5.-15.5. word

samostudium 4.5.-7.5. word

samostudium 27.4.-30.4. word

samostudium 20.4.-24.4. word

samostudium 6.4.-17.4. word

samostudium 30.3.-3.4. word

samostudium 23.3.-27.3. word

samostudium 11.3.-27.3. word

Samostudium pro žáky 7. A od 18. 5. do 22. 5. 2020

• 1. Do sešitu si napiš:

SYNONYMA - SLOVA STEJNÉHO NEBO PODOBNÉHO VÝZNAMU (např. běžet - utíkat, pádit, pelášit; pes - pejsek, hafan, čokl, pejsánek, hafík atd.)

• 2. Najdi co nejvíc synonym ke slovům: dům, malý, tvrdý, spát, jít, dívka, chlapec.
  • 3. Opiš do sešitu, co je ve žlutých rámečcích na str. 64 - 65.
  • Vypracované posílej na výše uvedenou emailovou adresu.

• 1. Vypracuj cvičení třeba několikrát za sebou, dokud nebude správně.
  • 2. SB 21/6 a + b, vypracuj do sešitu.
  • 3. SB 21/7 a, vypracuj do sešitu.
  • Všechny úkoly ofoť a pošli. Hned někde na začátku napiš, že jde o úkol č. 10.
  • Připomínám, že pokud si s čímkoliv nevíte rady, máte nějaké otázky nebo vám ode mne něco chybí, zavolejte. Rád vám pomůžu anebo cokoliv vysvětlím.

• PŘEČTĚTE si v učebnici kapitolu HUSITSTVÍ (od str. 76 do str. 81), která navazuje na váš minulý úkol o Mistru Janu Husovi. Stejný nadpis si NAPIŠTE do svého sešitu a pod něj si z učebnice PŘEKRESLETE všechna schémata k danému tématu (HUSITSTVÍ na str. 76 nahoře, ČTYŘI PRAŽSKÉ ARTIKULY na str. 78 dole, STAVY na str. 81 nahoře) a OPIŠTE závěrečné shrnutí kapitoly (RÁMEČEK na str. 81 dole).
  • VYZKOUŠEJTE si prostřednictvím níže uvedeného odkazu na interaktivní cvičení vaše čerstvé znalosti o hlavních událostech HUSITSKÉ REVOLUCE. 😊

• zpracovat tabulku a vyplnit podle zadání (tabulku i vzor pošlu na náš společný e-mail)
  • pečlivě pročíst zadání (!) a podle něj zpracovat s uvedením požadovaného
  • vypočítat příklady z pracovního sešitu č. 3 - str. 209 (vzor příkladů pošlu na náš společný

e-mail), uvést s postupem výpočtu

shrnutí:

• odeslat zpracovanou tabulku a příklady do 22. 5. na uvedenou e-mailovou adresu (v předmětu e-mailu žák uvede své jméno, příjmení, a zadaný úkol - např. Romana Klimentová, tabulka,

str. 209)

• Zkontroluj si, že máš odeslány všechny úkoly - práce bude započítána do známky

na vysvědčení.

• Vypracované otázky a úkoly odeslat na email ve Wordu nebo oskenované ze sešitu (vyfocené).

• Ve čtvrtek 21. 5. se bude konat konzultační výuka od 10:00 přes program Skype. Před tímto termínem na email přijdou instrukce. Účast vyžadována alespoň na poslech, nebo omluvenka přes email s důvodem.

• VYZKOUŠEJTE si míru osvojení učiva o Africe pomocí následujícího online cvičení (odkaz níže). Jeho součástí je také skóre a procentuální úspěšnost hráče, takže si své výsledky můžete mezi sebou klidně i porovnat. 😊

• Pokračujte v práci z minula, úkoly odesílejte na výše uvedenou emailovou adresu.

• Pokračujte ve vypracovávání zadaných úkolů.