květen 2020

9. TŘÍDA

ZOBRAZEN POUZE NÁHLED - CELE ZADÁNÍ V SOUBORU KE STAŽENÍ - WORD SI MŮŽETE VYŽÁDAT U TŘÍDNÍHO UČITELE

samostudium 25.5.-29.5. word

Samostudium pro žáky 9. třídy 25. 5. – 29. 5. 2020

Český jazyk

Napište ve Wordu cvičení 70/4a (viz vzor u cvičení) a pošlete jej na moji adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.            do 29. 5. 2020.

Anglický jazyk

Učebnice 21/8a+b napiš do sešitu, ofoť a pošli. Hned v úvodu napiš, že jde o úkol č. 9

Poslech nalezneš zde: https://elt.oup.com/student/project/level4/unit02/audio?cc=cz&selLanguage=cs.

Německý jazyk

V pracovním sešitě na str. 63 vypracuj celou stránku. Ofoť a pošli. Hned v úvodu napiš, že jde o úkol č. 9

Matematika

Nové: Zahájit opakování – str. 222 a 223. Vypracované úkoly odeslat na email oskenované (vyfocené - čitelně)

Dějepis

Opakování – II. světová válka

Výchova k občanství

Sledování zpráv – současná situace u nás a ve světě

Fyzika

Podívej se na video a charakterizuj hlavní body důležitosti Slunce.

Zeměpis

Opakování – Služby a cestovní ruch

Chemie

Zůstává z minula: Přepsat prezentaci a překreslit schémata z prezentace

Odeslat důkaz, že máte přepsáno na mail: oskenované (vyfocené) - čitelně

Dokončit a všichni odeslat!

Přírodopis

Zopakuj si prvky. pokud si nemůžeš vzpomenout vyhledej v sešitu.

Úkol č. 1

Spoj minerál se způsobem jeho vzniku.

DIAMANT

Ze sopečných plynů aktivních vulkánů.

GRAFIT

Rýžování z říčních usazenin.

SÍRA

Přeměnou uhelných slojí s organickou hmotou.

STŘÍBRO

V horninách zvané kimberlity.

ZLATO

Na ložiskách kovových rud společně s galenitem.

Úkol č. 2

Spoj, co k sobě patří.

Pražské groše

tuha

briliant

kyselina sírová

nuggety

Úkol č. 3

Spoj minerál s jeho nalezištěm (místem výskytu) v České republice.

Český Krumlov

Ostrava

Třebenice v Českém středohoří

Zlaté Hory

Příbram

Výchova ke zdraví

Sledování zpráv – současná situace u nás a ve světě

Pracovní činnosti – finanční gramotnost

Na základě prostudované kapitoly č. 2 „Toky peněz ve finančních produktech“ z minulého týdne vyplývají následující dva úkoly:

Odpovězte na otázky:

• Jaká bude úroková míra v následujících případech a kdo uložil peníze výhodněji (Adam nebo Eliška)?
  1. Adam uložil na účet 4000.- Kč. Při výběru dostal zpět celkem 4800.-Kč

úrok: …….…Kč

úroková míra: ……...%

1. Eliška uložila na účet 10000.- Kč. Při výběru dostala zpět celkem 10500.-Kč

úrok: ….……Kč

úroková míra: ……….%

Peníze výhodněji uložil Adam/ uložila Eliška. (Vyber správnou variantu.)

• Jaká částka bude vyplacena a jaká bude roční úroková míra? Kdo uložil peníze výhodněji?
  1. Jitka uložila 10000.-Kč na 3 měsíce na účet s úrokovou mírou 0,3%.

úrok z vkladu: ………………………………………..…Kč

za 3 měsíce dostala:………..…………………………Kč

úroková míra za 3 měsíce: 0,3 %

úroková míra za 1 měsíc…………………………….%

úroková míra za 12 měsíců………………..……….%

roční úroková míra je: ……….%

1. Roman uložil 10000.-Kč na 2 roky na účet s úrokovou mírou 2,4%.

úrok z vkladu: ………………………………………..…Kč

za 2 roky dostal:……………………..…………………Kč

úroková míra za 2 roky: 2,4 %

úroková míra za 1 rok…………………………….%

roční úroková míra je: ……….%

Podle výše roční úrokové míry napište odpověď, kdo uložil peníze výhodněji.

Správný postup si ověřte ve vzorových příkladech ze str. 54-56.

Ofocený úkol (nebo scan úkolu z tištěné varianty) v této podobě je potřeba odeslat do 8.5.2020 na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; do kolonky předmět žák uvede finanční gramotnost, své jméno, třídu a název Toky peněz2 – příklady A. Výpočet prosím proveďte podle vzoru v učebnici a s čitelnýmJ výsledkem odešlete.

Doporučení: Není nutné opisovat, lze jen zkopírovat toto zadání z Wordu a ve svém PC doplnit výpočet a výsledek přímo do příslušných řádků.

Tělesná výchova

Zůstávají úkoly:

Tréninkový deník

Virtuální tělocvična

Další cvičení a informace budou každý týden přidána do Virtuální tělocvičny na FB:

Zdeněk Kubálek

samostudium 4.5.-8.5. word