Podzimní sportovní den 2023

Již několik roků se všichni žáci naší školy účastní celorepublikového sportovního projektu Sazka Olympijský víceboj. Je to program, který má povzbuzovat v dětech radost z pohybu a vytvářet kladný vztah ke sportování.              A my se snažíme, aby si děti uvědomily, že pohyb a sport je součástí zdravého životního stylu. Proto také pořádáme dvakrát ročně, na podzim a na jaře, sportovní den.

Letos nám počasí opravdu přálo. Začátek školního roku byl velmi teplý a my jsme se raději s dětmi schovávali spíše do stínu a volili spíše odpočinkové aktivity. Ale v úterý 10.10. jsme to vážně vychytali. V pondělí sice hodně pršelo, obloha se znenadání zatáhla, foukalo a bylo chladno. Ale v úterý se na nás sluníčko smálo, když jsme vyšli s dětmi 1. stupně na hřiště. Teplota byla velmi příjemná a my jsme měli velkou radost ze skvělého počasí, ale i z toho, že se dětem dařilo. Všichni běhali, skákali, cvičili s nadšením a elánem, fandili kamarádům a s chutí překonávali překážky a taky své limity. Bylo krásné vidět děti sportovat. A jaké že to byly disciplíny? Dětem se měřily výkony ve sprintu – běhu na 60 metrů, ve vytrvalostním běhu na 500 metrů, výbušnost děti prokázaly při skoku, trojskoku a pětiskoku z místa, pružnost při hlubokém předklonu, rovnováhu při postoji čápa, silovou vytrvalost při zkrácených leh-sedech. Sílu při hodu basketbalovým míčem vpřed trčením a hodem dvoukilovým míčem za hlavu. Přesnost prokázaly při T-běhu a orientaci v prostoru při člunkovém běhu. Dále házely kriketovým míčkem a skákaly do písku do dálky.

S organizací a pomocí na cvičišti pomáhali opět žáci deváté třídy, kteří poučeni panem učitelem Kudláčkem veškeré aktivity zvládli opravdu perfektně.

Počasí nám vyšlo přímo ukázkové, den proběhl krásně a nás těší, že si děti sportování užily. No a během hodin tělesné výchovy budou jistě všichni pilně trénovat, aby na konci školního roku při sportovním dni všichni byli opět ve formě a spokojeni.

Tak jen tak dál.

Více informací o projektu na: http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/

Blanka Forejtová