Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

prosinec 2023
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Pololetní prázdniny v ZOO Mořský svět Praha

Na den pololetních prázdnin jsme v rámci školní družiny pro děti připravili výlet do ZOO Mořský svět v Praze. Již druhý den po vyvěšení plakátu bylo zřejmé, že bude o výlet za poznáním podmořského světa ryb velký zájem. Celkem se přihlásilo 61 dětí z 1. až 6. třídy.

ZOO Mořský svět se nachází v areálu pražského výstaviště. Tato stálá expozice mořských, ale i sladkovodních ryb a jiných živočichů je v provozu již od r. 2002, v roce 2006 získala status zoologické zahrady. Expozice obsahuje celkem 50 akvárií, z nichž největší nádrž má objem 100 000 litrů. Návštěvníci zde mají možnost vidět rejnoky, murény, perutýny, hvězdice, želvy, koníčky, žraloky a mnoho dalších. Sladkovodní ryby dovezené převážně z Jižní Ameriky nalezli svůj nový domov v obří průhledové nádrži.

Když jsme vstoupili do prostor ZOO, jako bychom vpluli do podmořského světa. Přivítaly nás prostory tematicky malované s mnoha akvárii. Atmosféru umocňuje tlumené do modra laděné osvětlení a zvuky šumícího moře. Předem jsme měli pro tak početnou skupinu rezervované 2 průvodce, kteří dětem sdělili spoustu zajímavého, např. proč žralok musí neustále plavat. Díky průvodci jsme také nepřehlédli tzv. „kamennou rybu“, odrance pravého, která vypadá jako korál nebo kámen a je vysoce jedovatá i pro člověka.

Po prohlídce s průvodcem se děti dočkaly volného rozchodu. Kdo měl mobilní telefon, mohl si fotit nebo natáčet podmořský svět bez jakéhokoliv omezení. Ještě měly co objevovat, a sice 25 metrů dlouhou korálovou jeskyni s akvárii zabudovanými přímo do skály.

Po 2 hodinách strávených v Mořském světě jsme se všichni těšili na něco dobrého. Cestou domů jsme se zastavili v McDonaldsu u Velké Dobré. Tam na nás byla obsluha po předchozí domluvě skvěle připravená. Občerstvení proběhlo rychle a hladce.

Děti rády navštěvují McDonalds, tím jsme výlet završili a v předpokládaný odpolední čas dojeli v pořádku zpět do Lubence. Myslím, že výlet za živou přírodou se povedl, a děti vypadaly spokojeně.

Za ŠD Vargová Vodičková Alena