květen 2020

3. TŘÍDA

ZOBRAZEN POUZE NÁHLED - CELE ZADÁNÍ V SOUBORU KE STAŽENÍ - WORD SI MŮŽETE VYŽÁDAT U TŘÍDNÍHO UČITELE

samostudium 25.5.-29.5. word

Zadání domácí práce na období 25. 5. – 29. 5. 2020 (3. třída)

Všechny Vás opět moc zdravím, zdraví Vás také paní asistentka Lenka.

Tento týden se osobně uvidíme s většinou z vás (26. 5.), viz informace z minulého týdne. Připomínám donést ŽK, knihu Včelí medvídky, sešity a tašku na věci, které si odnesete – kufřík, výkresy,… S sebou musíte mít roušku, u hlavního vchodu si vydezinfikujete ruce a pak si ve třídě vyzvednete věci. Na každého mám vyhrazen časový limit 15 minut. Děkuji za dodržení domluvených časů.

Všechny učebnice si ponecháte přes prázdniny a v září je využijeme k procvičení zbylé látky. Nové učebnice pro 4. třídu žáci dostanou v říjnu.

Dne 2. června (út) budu ve škole od 9:00 do 15:00 vydávat zbylé věci žáků, které zůstaly ve třídě, v šatně, ve družině, budu vracet školní sešity. Ke konci školního roku napíši, co bude potřeba zakoupit do 4. ročníku – sešity, pomůcky.

Tento týden budu hodnotit vypracované domácí práce. Zvolila jsem tedy na tento týden sebehodnocení žáků formou slohové práce. To bude jediný úkol na tento týden. Připravila jsem jako pomůcku myšlenkovou mapu, podle které by se mohla žákům tato slohová práce mnohem lépe vypracovávat. Ve škole jsme ji také využívali, sami jsme si jí společně vytvořili a potom jsme šli postupně po jednotlivých bublinách. Je dobré, aby jí měli žáci před sebou. Kdo budete chtít, v úterý bych vám ji mohla vytisknout. Nadpis slohové práce je Má distanční výuka aneb jak jsem se učil/učila na dálku. Bubliny jsem psala v rodě mužském – děvčatům se omlouvám. Musíte si tam ta /a představit. Děkuji. Slohová práce by podle mapy měla mít 4 odstavce a na konci barevný obrázek. Každý odstavec má téma a alespoň 4 návodné bubliny (otázky). Pokud žáci na každou otázku vymyslí alespoň jednu pěknou větu, která má hlavu a patu, potom to bude moc hezká slohová práce. Možná je napadnou i jiná podtémata, o kterých by chtěli psát a v bublinách to nenajdou. Vlastí tvůrčí práci se nebráním, ba naopak. Myšlenková mapa je hlavně pro ty, kteří potřebují malou oporu. Ve škole jsme si nejprve psali první verzi, do které jsme dopisovali, škrtali, vymýšleli věty, opravovali gramatické chyby a teprve pak jsme krasopisně psali finální druhou verzi – na čisto.

Slohovou práci vypracujete na čistý bílý papír A4. Nejprve napište vpravo nahoru celé jméno, potom nadpis – ten podtrhněte perem. Pak postupně slohovou práci. Nezapomeňte, že nový odstavec je malinko vykrojený – jako v knížkách. Pod slohovou práci namalujete barevný obrázek – ilustraci k vaší práci. Pokud se vám ilustrace nevejde na první papír, vytvořte ji na nový papír a ten nezapomeňte znovu podepsat vpravo nahoře. Vyvarujte se opakování stejných sloves, častého spojení „a pak“ a přeskakování v ději – to byly nejčastější chyby. Všem žákům přeji bohaté věty plné krásných sloves, nápadů, pocitů, možná i vůní a už se těším na jejich přečtení – zaslat ofocené na email nebo osobně donést.

Přeji Vám hodně zdraví, stále pevné nervy, dobrou mysl a všechny zdravím. JP

Příští zadání domácí přípravy bude na webových stránkách školy 1. 6. 2020 – www.zslubenec – INFORMACE O ŠKOLE – 3. třída.

samostudium 18.5.-22.5. word

samostudium 11.5.-15.5. word