březen 2020

5. TŘÍDA

ZOBRAZEN POUZE NÁHLED - CELE ZADÁNÍ V SOUBORU KE STAŽENÍ - WORD SI MŮŽETE VYŽÁDAT U TŘÍDNÍHO UČITELE

samostudium 30.3.-3.4. word

samostudium 23.3.-27.3. word

samostudium 11.3.-20.3 word

Samostudium pro žáky 5. třídy od 30.3. – 3.4.2020

• Učebnice str. 94/cv. 7a) – napsat dle zadání, 7b)c) - pouze pro zájemce

Literární výchova

Vytvořit vlastní příběh nebo pohádku s těmito slovy: zajíček, jaro, víla, koloběžka, kouzelný petrklíč (délka textu je na žácích, příběh i pohádka by měly mít zápletku a šťastný konec)

K příběhu nebo pohádce nakreslit ilustraci.

Komunikační a slohová výchova

• Učebnice – 94/cv. 4

Římské číslice

Nejdříve si pozorně prohlédni výuková videa, vezmi si k tomu sešit z matematiky a důležité informace si zapiš

• Pokud to nepůjde spustit přes tento odkaz, pak si zadejte: youtube – Matýskova matematika – římské číslice

https://www.youtube.com/watch?v=ZCNOtRbbEXU – Pokud to nepůjde spustit přes tento odkaz, pak si zadejte youtube – římské číslice 5. třída, vystupují tam 2 ženy v rouškách a vysvětlují římská číslice pomocí věty: Ivan Vede Xénii Lesní Cestou Do Města. V závěru videa je úkol a jeho řešení mi pošlete na e-mail.

V učebnici je toto učivo na str. 46-47, úkoly z těchto stran budou příští týden.

Geometrie

Na obrázku jsou obdélníky a čtverce, které se překrývají.

Změř délky těchto pravoúhelníků a doplň je do následující tabulky, poté vypočítej obvody a obsahy. Rozměry zaokrouhlete na celá čísla.

Nejmenší obvod má …………….…a největší obsah…………….

Jsou tam některé pravoúhelníky, které mají stejný obvod. Které?(napiš jejich čísla)……….

Úkol: Do sešitu si přerýsujte tabulku, doplňte ji a přepište poslední 2 věty s čísly pravoúhelníků.

Člověk a jeho svět

• Učebnice Putování po Evropě str. 6 – přečíst a do sešitu odpověz na tyto otázky:
  1. Co tvoří hranici mezi Evropou a Asií?
  2. Co je poloostrov? Jak se jmenují evropské poloostrovy?
  3. Které ostrovy náleží k Evropě?
  • Učebnice str. 7 – poznáš, co je pod písmeny A,B,C za ostrovy? Co je pod čísly 1,2,3,4 za poloostrovy? Římská čísla označují světadíly, poznáš, který je po číslem I a II ?

Informatika

Přeposlat řešení úkolu z matematiky (ze svého e-mailu), který se dozvíte v závěru videa, na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Anglický jazyk

• Popiš váš dům – byt podle učebnice na str. 54 nahoře ve wordu (8 – 10 vět) a pošli na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • vypracuj v pracovním sešitě stránku 42 / 1,2,3 – opakování popis pokoje a předložky