říjen 2020

2. TŘÍDA

Sešity a pomůcky pro 2. třídu ve školním roce 2020/2021

Vážení rodiče,

děkuji Vám ještě jednou za spolupráci v době koronavirového samostudia a posílám Vám několik informací pro příští školní rok.

Pomůcky do druhé třídy: to samé jako v 1. třídě .

Vše podepsat lihovým fixem!                                                                                     Malá folie

Velká folie

Pouzdro s čísly do 20

Kufřík na výtvarné pomůcky

Pytlík na cvičební úbor

Ručník – malý

Sáček na bačkůrky

Plnící pero – nekupujte, mám ho pro děti připravené od 1. třídy, dar od obce. Nevybavujte děti propiskami, fixami ani jinými pery, nikdy nepoužívám.

Obaly na sešity (10 malých, 2 velké , 1 notýskový ) a knihy, kupujte spíše tvrdší obaly, déle vydrží, obaly na knihy kupte až v září, podle knížek, které děti dostanou, učebnice se dávají 30.9. Na žákovskou knížku kupte průhledný obal.

• vodovky  (pouze ty české, s klasickými odstíny, ty čínské fosforové nekupujte )
  • voskovky (dejte do umělohmotné krabičky ty staré )
  • modelína (stačí ta z 1. třídy, můžete ji také dát do umělohmotné krabičky)
  • štětce (ty z první třídy, sada štětců je zbytečná)
  • pastelky
  • lepidlo - velká lepící tyčinka , nejlepší je Kores - (děti vypotřebují asi 3 kusy ročně)
  • ořezávátko na tenké i tlusté pastelky a tužky

• tužky č.2, č.3, č.4               Prosím o řádné vybavení na geometrii – NUTNÉ!!!
  • pravítko dlouhé
  • trojúhelník s ryskou ( kupte klasické průsvitné, nekupujte barevné – špatně se čte hodnota cm, nekupujte to ohebné - pružné )
  • malé pravítko do penálu
  • nůžky (kvalitní, některé stříhají těžko, jsou speciální nůžky pro leváky, pozor – s těmi pravák nic neustříhne)
  • guma (výborná je ta v krabičce, vypadá jako světle modrá modelína)
  • cvičební úbor
  • balík papírových kapesníků
  • toaletní papír ( potřebujeme ho hlavně na výtvarnou výchovu, místo hadru,              ten pak smrdí a plesniví dětem v kufříku, takže hadr nebo zástěrka jsou zbytečné)

Učebnice do druhé třídy děti dostávají až na konci září.

Růžovou čítanku budeme vracet zpět prvňáčkům také až v září.

Měsíc září je tedy věnován na zopakování a doplnění učiva z předešlé třídy.

Sešity a deníčky nekupujte,                                                                                     koupila jsem vše sama ve velkoobchodě – všem dětem stejné a na celý školní rok, po prázdninách mi zaplatíte dle vyúčtování potřebnou částku,                        činí to 102 Kč.

Další informace:

• do školy se jde v úterý 1. září
  • každý žák bude platit za čtvrtky, barevné papíry a kopírovací služby  250 Kč

Přeji Vám krásné léto, báječnou dovolenou a těším se na Vaše děti

a spolupráci s Vámi opět po prázdninách.

Blanka Forejtová