březen 2020

2. TŘÍDA

ZOBRAZEN POUZE NÁHLED - CELE ZADÁNÍ V SOUBORU KE STAŽENÍ - WORD SI MŮŽETE VYŽÁDAT U TŘÍDNÍHO UČITELE

samostudium 30.3.-5.4. word

samostudium 23.3.-27.3. word

samostudium 11.3-29.3. word

Samostudium pro žáky 2. třídy na dobu od 30. 3. do 5. 4. 2020

Milí druháčci, všechny vás moc zdravím a věřím, že si s těmito úkoly snadno poradíte. Tak vzhůru do toho:

ČESKÝ JAZYK: 1/ učebnice str. 126/ 6 – napiš do sešitu správně, ne jako Alenka

2/napiš na proužky papíru 20 slov s i/y po tvrdých a měkkých souhláskách, rozděl a nalep je do 2 sloupečků ( tvrdé souhlásky - měkké souhlásky) – pozor ať nevybereš slova s i/y po souhláskách obojetných !!!

ČTENÍ: youtube - podívej se na pohádku „Spejbl a Hurvínek – Jarní úklid“

Jestli jsi sledoval /a pozorně, odpověz do sešitu na otázky:

1. Všiml /a sis, jak se jmenovala příjmením paní Kateřina?
  2. Kam schovala Mánička s Hurvínkem většinu hraček?
  3. Podívej se na nástěnku, kterou má Hurvínek v pokojíku. Najdi a opiš z ní cedulky, které patří ke škole.
  4. Jak si uklízíš ve svém pokojíčku ty?

PSANÍ: vyhledejte si v knize, časopise nebo na internetu nějakou hezkou jarní básničku a

co nejlépe ji opište – pozor na správné tvary písmenek, správné naklonění,

velikost písmen a samozřejmě správné držení pera!!!

MATEMATIKA: začínáme pracovní sešit 3. díl – strana 3 + 4

Pokuste se poradit si s látkou SČÍTÁNÍ DO 100 S PŘECHODEM DESÍTKY (strana 4)

Pomoci vám může výukové video: http://www.matyskova-matematika.cz/5-dil/video/str-40/

(postup: matýskova matematika – výuková videa – pro 2. ročník – 5. díl, strana 40 – cvičení 1 + 2)

ČLOVĚK A JEHO SVĚT: 1/ Prohlédni si a pojmenovávej obrázky v učebnici na stranách 55 – 59 – Jaro v zahradě a

na poli – do sešitu opiš, co vám radí na těchto stránkách kočka Čočka

2/Papír velikosti A4 si čarami podle pravítka rozdělte tak, aby vám vznikla 4 okénka.

Pojmenujte každé jedním ročním obdobím a nakreslete k němu obrázek.

Do každého okénka ještě dopište nebo dolepte lístečky, jaké měsíce k ročnímu období patří – už

si je umíte zapamatovat?