květen 2020

6. TŘÍDA

ZOBRAZEN POUZE NÁHLED - CELE ZADÁNÍ V SOUBORU KE STAŽENÍ - WORD SI MŮŽETE VYŽÁDAT U TŘÍDNÍHO UČITELE

samostudium 25.5.-29.5. word

Samostudium 25. 5. – 29. 5. 2020 – 6. třída

Přečti si text v učebnici na str. 70 Doctor X. Seřaď správně obrázky a odpověz na otázky:

1. Why did Dr X want the computer?
  2. How did Justin Time and Chelsea escape?
  3. Where did they go after they escepaed?
  4. What happened to the computer?
  5. Why did not Dr. X try to save the computer?

Na tenhle úkol máte dva týdny, dejte si opravdu záležet – je to závěrečná slohová práce a je na známky. Dejte si pozor na chyby a netvořte zbytečně dlouhá souvětí, protože pak máte hodně chyb v interpunkci (čárky ve větě).

ZADÁNÍ:

Vymysli příběh – vypravování (pohádku, horor, legrační příběh….) na klíčová slova:

Měsíc, raketa, rozbitý, řízek, rána, překvapení, banán, prázdný, záře, internet, hlad.

Slova nemusí být v tomto tvaru a pořadí. Použij také přímou řeč (aspoň jednou). Např.

Maminka řekla: „Kdo snědl všechnu kaši?“ nebo „Kde je ten rohlík,“ zeptal se bratr.

V příloze v emailu ti přijde prezentace o Počátcích křesťanství. Zapiš si pojmy do sešitu.

• SPOJTE dvojice kartiček, které k sobě patří. Získáte tak názvy nástrojů používaných v době kamenné a jejich obrázky. Jedna kartička obsahuje slovní zadání příkladu, druhá kartička výsledek.

• Na základě znaků dělitelnosti NAPIŠTE dvě čtyřciferná čísla složená z různých číslic, která jsou dělitelná:
  1. a) devíti: ……………………………………… b) třemi: ………………………………………

• Prostudujte si v učebnici kapitolu TVARY ZEMSKÉHO POVRCHU (od str. 25

do str. 29), stejný nadpis si napište do vašeho sešitu. Pod něj si z učebnice přepište ZÁVĚREČNÉ SHRNUTÍ KAPITOLY (rámeček ze str. 30 nahoře).

• Procvičte si vaše vědomosti ze stávajícího učiva formou interaktivních cvičení (odkazy níže), která vám pomohou s jeho osvojením.

Poznámky si opiš do sešitu, telefonní čísla doplň sám.

Ošetření drobného poranění – co ošetřím sám/sama

Ke drobným úrazům dochází nejčastěji doma a v silničním provozu

1. Popálenina, opařenina – konvice, plotýnka vařiče, žehlička, kamna,ohýnek,

postižené místo okamžitě dát pod studenou vodu, chladit co nejdéle,

1. Řezná rána - opláchnout pod studenou tekoucí vodou, obvázat obinadlem, přelepit polštářkovou náplastí, stáhnout
  2. Odřenina – vypláchnout studenou vodou nečistoty, nezalepovat, nechat dýchat, aby se rána nezapařila, desinfekce pouze kolem rány, desinfekci nelijeme do rány
  3. 4. Puchýř – lehce přelepit náplastí s polštářkem, nepropichovat
  4. Úpal – úžeh – přehřátí – je nutno zchladit tělo, do stínu, studený obklad na hlavu, pít malými doušky chladnou tekutinu, lehnout si a zvednout nohy, čerstvý vzduch

Ostatní velké úrazy je nutno profesionálně ošetřit.

Doplň čísla tísňového volání:

Lékařská pomoc:

Požárníci:

Policie:

Jednotné evropské číslo tísňového volání:

Vyber si JEDNOHO zástupce z UVEDENÝCH – ČLENOVCI, PAVOUKOVCI, KORÝŠI, HMYZ a napiš referát a najdi nějakou zajímavost.

Odešli všechny nevypracované úkoly, co ještě nebyly poslány.

Tento týden máš za úkol napsat referát na téma "Bezpečná práce s elektrickými přístroji, elektřinou a první pomoc při úrazu elektrickým proudem".

Velikost max A4, word / papír ofocený

Odešli výsledek na můj mail

Konzultační výuka se bude konat, čas vám napíšu, až budu vědět rozvrh ve škole v průběhu týdne, alespoň 24 h předem.

podívejte se na tuto prezentaci webcam trollingu, která vás seznámí s podvody s webkamerou a doporučí vám možnosti ochrany

a bezpečné heslo:

Zamyslete se nad tím, jaké máte osobní vlastnosti, dovednosti, schopnosti, vrozené předpoklady, jaké máte cíle a plány. Jakým směrem byste se chtěli díky těmto faktorům v životě vydat (studium, povolání, apod.)

samostudium 18.5.-22.5. word

samostudium 11.5.-15.5. word