Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

prosinec 2023
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Podzimní prázdninová akce školní družiny: Majaland Praha

Na první den podzimních prázdnin, který připadl na čtvrtek 26.10. 2023, jsme si v rámci podzimní akce školní družiny připravili výlet do Majalandu Praha.

Majaland Praha je největší krytý zábavní park v Čechách. Nyní má nově otevřené i atrakce venku. Nachází se kousek od letiště Václava Havla, a tak při vznášení se na kolotoči mohou děti sledovat přistávání letadla.

Očekával se velký zájem, a tak zároveň s přihláškou bylo dětem sděleno, že kdo odevzdá vyplněnou přihlášku dříve, bude mít větší šanci na účast. Některé děti už s námi Majaland navštívily v minulém školním roce, proto věděly, co je čeká, tudíž během dvou dnů bylo přihlášeno 40 dětí. Nakonec se domluvil autobus pana Stropnického se 49 místy. Zaplnil se úplně celý. Do Prahy se vydalo 46 dětí a 3 vychovatelky.

Ráno jsme se sešli ve ŠD. V 8:30 jsme autobusem vyrazili směr Praha. To bylo neustále: kdy už tam budeme? Hlavně od dětí z první a druhé třídy, které s námi byly poprvé na nějaké akci. Měli jsme strach, jak takovou akci zvládnou, ale všechny děti byly senzační. Cesta trvala něco přes hodinu. Autobus nám zastavil u vchodu, a než se koupily vstupenky, tak se děti nasvačily, aby nabraly sílu.

V prostorách Majalandu je 12 atrakcí rozdělených podle výšky dětí. Větší děti to už znaly a menší se rychle rozkoukaly. Nově je Majaland rozšířen o venkovní část s novými atrakcemi. Děti se tak vydováděly nejen uvnitř, ale i venku pod otevřeným nebem, kde na ně čekal Albertův let, Paulovo dopravní hřiště, Mega trampolína a Létající kola. Přes poledne vykouklo i sluníčko, a když jim nad hlavou přistávalo opravdické letadlo a oni se zrovna točily na Albertově kolotoči, tak ještě v autobuse nám o tom vyprávěly.

Ve 12.00 hod byl naplánován oběd, a i přes malý zádrhel se vše zvládlo. Děti byly hladové, proto na talířích moc zbytků nebylo. Po obědě si mohly ještě užívat atrakce, a že si je řádně užívaly!

Před zpáteční cestou si někteří v shopu U včelky Máji zakoupili suvenýry a vypravili jsme se na cestu k domovu. Většina dětí únavou usnula, ale někteří vyprávěli celou cestu, co se jim líbilo, co bylo nejlepší, kde se báli.

Myslím, že výlet se povedl, pro děti to byla zábava a snad i nezapomenutelné zážitky.

Za ŠD L. Opatová

IMG 20231026 104757