Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Sportovní soutěže - Masarykova základní škola Lubenec

CEPS Cup I. stupeň

Přelom roku 2023 / 2024 se nesl v duchu halových sportovních klání. První ze série soutěží, která se konala ve Sportovní hale v Podbořanech, byl ČEPS Cup florbal dne 7.12. pro I. stupeň základních škol. Z naší školy se zúčastnilo družstvo chlapců i dívek. Výkony obou družstev byly na velmi dobré úrovni, bohužel však početní převaha v základnách městských škol a kluby, které místní děti trénují, převýšily naše žáky a ti se na medailových pozicích neumístili.

Novoroční laťka II. stupeň

                Novoroční laťka je individuální disciplínou, konala se 11.1. na ZŠ Husova v Podbořanech. Zde soutěžili žáci II. stupně ve 4 kategoriích. V této soutěži naši žáci dosáhli velmi slušných výsledků. V kategorii mladších žákyň vyhrála první místo Lea Bezemková. V kategorii starších žákyň obsadila po lehkém zranění druhé místo Eliška Dudková. Soutěž uzavírala kategorie starších žáků, kde nebylo do poslední chvíle nikomu jasné, kdo vyhraje. Po velice pěkném souboji náš žák Jaroslav Ďuriš obsadil druhé místo.

Přehazovaná dívky II. stupeň

                V druhé polovině ledna se ve Sportovní hale v Podbořanech konal turnaj dívek z II. stupně v přehazované. Dívky byly rozděleny do dvou kategorií na mladší (6. – 7.  třída) a starší (8. – 9. třída). V kategorii starších dívek byla veliká konkurence a dívky všech týmů podávaly výkony na velice vysoké úrovni. V této kategorii se bohužel dívky neumístily na medailových pozicích.

            V kategorii mladších děvčat byl na začátku menší počet týmů a ze základní skupiny naše děvčata postupovala z prvního místa do play-off. Pavoukem prošly dívky bez prohry, a nakonec podlehly ve velice vyrovnaném finálovém souboji a získaly méně oslavované, ale velice pěkné druhé místo. (Fiková D., Dudková V., Krumlová L., Musilová K., Bezemková L., Sojková M., Čuboňová A., Hanáková E.)

Florbal 1stupen 71223

IMG 20240111 WA0007

Prehazovana D IIstupen 181