Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Jarní sportovní den

7.června se ve škole v Lubenci na hřišti konal tradiční Jarní sportovní den. Počasí vyšlo ukázkově, sluníčko svítilo tak akorát, teplo moc velké nebylo, byl prostě hezký a pohodový den. A děti byly naprosto úžasné a nálada byla výborná. Děti sportovaly s nadšením a s elánem. Běhaly 60 metrů sprintem, skákaly do písku, házely kriketovým míčkem. Nejnáročnější disciplínou  byl vytrvalostní běh, tentokrát jen na 500 metrů. Zvládli ho všichni! I prvňáčci. Všechny děti proto zaslouží velkou, velikánskou pochvalu a ocenění za to, že závod nevzdaly, že bojovaly ze všech svých sil a možností.

Den připravil pro děti celého I.stupně pan učitel Kudláček s žáky IX. třídy. Kluci a holky byli báječní. Sehraný tým. Na závěr chlapci předvedli ukázku štafetového běhu, sprint na 100 metrů, skok daleký do písku a i ten hod. Byli to chlapci, kteří reprezentovali školu na různých atletických závodech mezi školami, takže bylo na co koukat. A ti menší jim vzdali uznání velkým potleskem a obdivem.

  Na žáky naší školy jsme velice pyšní a gratulujeme všem dětem, které ten den sportovaly, protože není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. A moc bychom si přáli, aby se sport stal přirozenou součástí zdravého životního stylu našich malých i velkých sportovců.

Více informací o projektu na: http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/

                                                                                               Mgr. Blanka Forejtová

IMG 2297photo

IMG 2300photo

IMG 2301photo