Sportovní setkání v Semilech

Konec prázdnin si každý z nás představuje jinak. Věřím, že většina se do školy těší, protože se po dvou měsících opět setká se svými spolužáky, vyučujícími. Skupina 14 dětí z Masarykovy základní školy v Lubenci však měla možnost si posledních pár dnů užít velmi zajímavým způsobem, a to sportovními závody a putováním po Semilech a okolí.

Cesta autobusovou dopravou z Lubence až do vzdálených Semil nám letos utekla velmi rychle. Krásně vybavené dětské hřiště a upravené atrakce ve vedlejším korytu řeky Jizery nás opět nezklamaly a dobře vyplnily volné chvilky sportovního pobytu.

Ještě před tím, než jsme se ale vydali závodit, jsme společně navštívili hrad Kost, kde jsme s paní průvodkyní zjišťovali, jak se žilo dříve a dnes. Jaké bylo naše překvapení, když jsme mohli pod hradem na vlastní oči zhlédnout souboj dvou hradních pánů ve zbroji při rytířském turnaji na koních.

Naší hlavní aktivitou však bylo v rámci projektu Děti na startu setkání s dětmi z dalších středisek FSA Jany Boučkové v Železném Brodě. Společně jsme prožili krásný den na místním koupališti a utkali se v trojboji, jehož disciplínami byly běh vodou s přenášením předmětů, jízda na koloběžce a běh volným terénem. Diplomy a ceny, které obdrželi nejen vítězové, ale i ostatní zúčastnění, byly zajímavé pro celou naši výpravu.

Čtyřdenní pobyt v Semilech byl velmi pěkný a vydařený. Od prvního okamžiku putování s kufry, jízdou metrem,  výletem na hrad, sportovním soutěžením, koupáním až do večerního opékání buřtů a spaní v tělocvičně sportovního centra neměl žádnou chybu. Velké poděkování patří hlavním organizátorkám a  vedoucím kurzu Děti na startu v Lubenci paní Pavle Brabcové a paní Lence Šponarové.

Přání dětí zůstat ještě alespoň o jeden den déle myslím nejlépe dokazuje, že akce strávené společně s dětmi i přesto, že jsou velmi náročné, mají stále svůj význam.

Přeji všem spoustu sil do nového školního roku a více takových aktivit, které můžeme zakončit slovy:

To se povedlo, bylo to moc fajn, užili jsme si to společně, já ještě nechci domů, příští rok jedeme zase…

Za realizační tým Mgr. Věra Floriánová