Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

EXUKRZE DO PRAHY

Dne 4. 11. 2021 jsme jeli do Prahy. Vstávali jsme už brzy ráno. My chyšští jsme se sešli u vlakového nádraží v Chyši a ostatní nastoupili v Lubenci. Jeli jsme z Chyše do Rakovníka a z Rakovníka tak hodinu do Prahy. Vystoupili jsme na Masarykově nádraží v Praze. Všichni si šli něco koupit, nebo šli na záchod a později jsme se vydali do centra Prahy. Prohlédli jsme si Staroměstské náměstí, prošli jsme kolem orloje a ještě pár ulicemi. Jeden z důvodů, proč jsme jeli do Prahy, byla exkurze v Ústavu pro jazyk český, byl to takový mini workshop, kde jsme se dívali, jak překládají staročeštinu a kde například uschovávají staré texty. Taky jsme si vyzkoušeli některé texty číst a seznámili se s online slovníkem češtiny.

Když workshop skončil, vydali jsme se cestou na Václavské náměstí, kde jsme měli chvíli čas na oběd. Já jsem se šla s holkami najíst, hledali jsme něco dobrého a hlavně zdravého, ale nakonec jsme skončily v McDonaldu. Když jsme měli ještě čas, tak jsme se šli podívat do nákupního centra Primark, tam jsme se jen podívaly a šly jsme na místo srazu „u koně“.

 Z Václavského náměstí jsme se vydali směrem na Petřín, prošli jsme kolem Národního divadla a přes most Legií, kolem památníku obětem totality, kde se kluci fotili. Na Petřín jsme jeli lanovkou. Tam jsme šli do zrcadlového bludiště. Hodně foukalo, takže byl krásný výhled na celou Prahu.

Cestou zpátky jsme šli i přes Karlův most na vlakové nádraží a vydali se na cestu domů. Výlet jsme si vážně užili. Po dlouhé době online výuky jsme mohli zase něco zažít společně. Děkujeme naší paní učitelce Janě Michalcové a taky paní ředitelce, že nám to umožnily.

Tereza Pokorná, 8. třída