Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Plán akcí školy

srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
esfjpg.jpg

Vyhledávání

Podzimní prázdninová akce školní družiny: Výlet za Ježíškem

Pro letošní podzimní prázdniny si vychovatelky školní družiny pro děti připravily výlet za Ježíškem na Boží Dar. To, že zde bydlí Ježíšek a vyřizuje svou poštu, většina dětí ani nevěděla. Předem jsme je tedy upozornily, aby si nezapomněly vzít s sebou dopis pro Ježíška, protože právě zde si ho mohou vhodit přímo do jeho schránky.

A to také udělaly hned, jak vystoupily z autobusu. Důležitý úkol byl tedy splněn a mohli jsme se vydat po stopách Ježíška. Ještě zakoupit Ježíškův zápisníček, ten na jeho stezce nesmí nikomu chybět. Ježíškova cesta vede krásnou přírodou Krušných hor a nabízí 2 okruhy. My jsme se s ohledem na věk dětí rozhodly pro kratší trasu, která měří 5,6 km a má 7 zastávek. Zastávka je v podobě malého domečku, ve kterém jsou pro děti připraveny zajímavé úkoly. Své řešení úkolu si děti zaznamenávaly do Ježíškova zápisníčku. Na všech zastávkách děti vítal Ježíšek a jeho přátelé a pomocníci z Ježíškova světa, např. královna Větrule, netopýrek Pírek, skřítek Pořádníček, Hvězdulka, aj. Mezi zastávkami nabízí Ježíškova cesta také spoustu zábavy v podobě různých herních prvků, u kterých si děti mohly vyzkoušet svou fyzickou zdatnost. Kromě toho jsme cestou míjely různá ze dřeva vyřezávaná zvířátka   a pohádkové postavičky. Děti si mohly např. posedět na lavičce s Křemílkem a Vochomůrkou, vyfotit se s Rákosníčkem, který tam má dokonce i svůj rybník, nebo si porovnat svou výšku s Ferdou Mravencem.

Cíl trasy končí v infocentru Božího Daru, zde děti po absolvování Ježíškovy cesty obdržely malé dárečky. To se i unaveným dětem rozzářila očička a spokojeně nastoupily do autobusu.

Ježíškova cesta na Božím Daru byla pro děti neobyčejnou zábavou spojenou s pohybem na čerstvém vzduchu a nyní se už můžeme těšit na vánoční stromeček a pohodové vánoční svátky.

                                                                                                                              Za ŠD Vargová Vodičková Alena