Masarykova základní škola Lubenec, okres Louny

Velikonoční prázdniny ve Fantasy laseru game

Sport, zábava a moderní technologie, to bylo cílem výletu pořádaného školní družinou v den velikonočních prázdnin. Zájem dětí byl větší, než nám kapacita arény laser game mohla dovolit. V aréně může najednou hrát maximálně 20 osob. Na základě doporučení obsluhy arény jsme omezili počet přihlášek na 40 dětí, které jsme rozdělili na 2 skupiny.

Po příjezdu do arény nás zkušený instuktor proškolil o bezpečnosti a vysvětlil pravidla hry. Pro většinu dětí byla laserová hra novou zkušeností. Každý účastník hry je vybaven elektronickou vestou a zbraní s laserem, který je zcela bezpečný a splňuje požadované certifikáty dle norem. Hra se odehrává v zatemněném prostoru, který připomíná bludiště plné překážek a zákoutí se speciálními světelnými a zvukovými efekty.  Zatímco jedna skupina 20 dětí prožívala tu pravou “laserovou bitvu“, druhá skupinka dětí odpočívala v prostorách k tomu určených. Takto se několikrát střídaly po 15 minutách. Děti si tak formou zábavného sportu nejen protáhly své svaly, ale také procvičily svoji pozornost, postřeh a strategické myšlení. V prostorách pro odpočinek jsme měli možnost živě sledovat účastníky hry a jejich průběžné výsledky na velké televizní obrazovce. Na závěr nám obsluha arény vytiskla celkové výsledky, které dětem ukázaly jejich plnění různých úkolů a počet získaných bodů.

Po této adrenalinové akci se děti už jen těšily do slíbeného McDonald‘s. Z pozitivních reakcí dětí bylo zřejmé, že si velikonoční výlet pořádaný školní družinou užily, a to tak, že si někteří plánují návštěvu laser arény i se svou rodinou.

IMG 20240402 WA0003

IMG 20240328 100335

IMG 20240328 102549